Voda se zastavila 200 metrů od televize Prima

radiotv222Již v úterý policie evakuovala většinu zaměstnanců Primy, stížená dopravní situace narušila program Prima jízdy. Rozvodněná Vltava se nakonec do budovy televize nedostala, k její záplavě scházely přibližně dva metry.
Zbytečné byly obavy televize Prima ze zaplavení jejího sídla v Praze na Palmovce. Povodňová vlna, která do Prahy dorazila ve středu odpoledne, se zastavila přibližně 200 metrů od budovy v ulici Na Žertvách, kde Prima sídlí. Dopravní podnik dokonce ani nezastavil tramvajovou dopravu před Primou, veškeré linky ale svedl jediným směrem na Žižkov. Již v úterý však policie vyzvala k evakuaci většinu zaměstnanců televize Prima. Podle mluvčí stanice Jany Malíkové v budově zůstal pouze management, několik techniků, kteří zajišťovali vysílání a redaktoři zpravodajství.
Do Prima jízdy nedorazili moderátoři ani hosté
„Největší obavy panovaly z toho, že voda začne proudit kanalizací a ze sklepů pod budouvou. K tomu naštěstí nedošlo. Vysílání Prima TV neohrozily ani výpadky proudu, protože televize disponuje záložními zdroji pro tyto případy, ale ty vystačí pouze na 2 hodiny v případě výpadku proudu. Proto byl už v pondělí od firmy ACE zapůjčen agregát a také přenosový vůz,“ přiblížila Malíková, podle níž vedení Primy počítá s tím, že od pátku obnoví provoz v původním rozsahu a se všemi zaměstnanci. Mimořádné zpravodajské relace se ve vysílání Primy objevovaly již od čtvrtka minulého týdne, kdy se zvedly hladiny řek na jihu Čech.
Povodňová situace se do programu Primy promítla jenom minimálně. Kvůli ztížené dopravě televize musela zrušit klasické vysílání pořadu Prima jízda. „Moderátoři a hosté se neměli jak dostat do televize. Přerušili jsme také práce na pořadech, které předtáčíme,“ sdělila Malíková, podle níž televize důsledky záplav, které ji bezprostředně nezasáhly, teprve zjišťuje. „Redaktoři a ostatní zaměstnanci, kteří se nemohou dostat na Palmovku, jsou doma nebo v terénu a fungují po telefonu,“ dodala. Místo klasické Prima jízdy stanice vysílá devadesátiminutové diskuse věnované povodním prokládané vstupy z pražských ulic, které obstarává zejména redaktor Petr Mrzena.
Povodně zastavily přenosy Gambrinus ligy
Povodňové nebezpečí mělo za následek také zrušení pondělního přenosu fotbalové Gambrinus ligy. „Stejně tak nedojde k vysílání nedělního fotbalového přenosu. V neděli z programu Prima TV odpadne i vysílání pořadu Prima rána,“ řekla Malíková. „Dnes bude v podvečer vysílána živá Sauna, která se také bude věnovat povodňové situaci. Povodním se bude věnovat i Nedělní partie, která bude vysílána v neděli 18. srpna.“ Podle Miroslavy Janotkové z PR oddělení televize Prima budou hosty tohoto pořadu nejvýznamnější představitelé státu a starostové nejpostiženějších měst. „Nedělní partii bude moderovat Štěpánka Duchková,“ řekla Janotková.
Mimořádné zpravodajství Prima zařazuje každou hodinu až hodinu a půl. Od středy Prima protáhla hlavní relaci Zpravodajský deník televize na dvojnásobek, zprávy začínají již v 18:45 (obvyklý čas je 19:00, kdy ve středu mimořádně začínala hlavní zpravodajská relace ČT Události) a jejich stopáž je 30 minut. „Je nasazeno celkem šest štábů, což je maximální možný počet. To znamená čtyři interní a tři externí redaktoři. Na povodňovém zpravodajství mimo to spolupracují i redaktoři z redakcí zahraničí a Minut regionu,“ dodala mluvčí. Povodňové zpravodajství Primy přebírá i slovenská zpravodajská televize TA3.
Televize zastavila práce na předtáčených pořadech
V úterý se Prima potýkala s výpadky elektrické energie, kterou nahradila vlastním agregátem. „Nyní už proud máme, ale není to zcela bez problémů,“ uvedla Malíková.
„V úterý bylo veškeré vybavení, u kterého to bylo možné, z přízemí v budově televize přesunuto do vyšších pater a byly připraveny pytle s pískem, které měly v případě přímého ohrožení budovu ochránit před vodou. Největší obavy panovaly z toho, že voda začne proudit kanalizací a ze sklepů pod budouvou. K tomu naštěstí nedošlo.“ Agregát si Prima v pondělí vypůjčila od firmy ACE, a zajistila si také přenosový vůz.
Pondělní a úterní evakuace zaměstnanců Primy zastavila práce na předtářčených pořadech a pilotních dílech nových formátů. Podle Malíkové se na nich bude pokračovat o víkendu a v dalších náhradních termínech. Aby se velká voda, která ohrožovala pražský Karlín, Libeň a Holešovice, dostala až k sídlu televize Prima, musela by stoupnout ještě minimálně o dva metry oproti hodnotě, které dosáhla během kulminace Vltavy ve středu odpoledne. V evakuovaných oblastech Prahy se nachází také kabelová a satelitní televize TV3, která sídlí v Senovážné ulici. Ta však již v červnu přerušila vysílání a vyhlásila bankrot.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .