Vítězství Zelenkova filmu Rok ďábla na MFF Karlovy Vary 2002 je i vítězstvím ČT

radiotv221Dlouhých sedm let musel český film čekat na úspěch na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. Na Svěrákovu Jízdu, oceněnou v roce 1995, se podařilo navázat snímku režiséra Petra Zelenky Rok ďábla, který získal v kategorii celovečerních hraných filmů hlavní cenu – Křišťálový glóbus.

Velmi výrazným způsobem se na výrobě vítězného karlovarského snímku Rok ďábla podílela také Česká televize studio Brno (tvůrčí skupina Josefa Souchopa a Dariny Levové), které bylo jedním z hlavních koproducentů filmu. Kromě nezbytné finanční a technické podpory poskytla Česká televize tvůrcům filmu i své postprodukční kapacity a pomohla tak velmi výrazně vytvořit filmové dílo, jehož autor si z 37. ročníku Mezinárodního filmového festivalu odvezl nejvyšší festivalové ocenění.

Česká televize se za uplynulých 10 let své existence podílela na vzniku více jak jednoho sta českých filmů a vítězství filmu režiséra Petra Zelenky Rok ďábla je dalším výrazným oceněním přístupu České televize k domácí filmové tvorbě.

David Jirušek
pověřený vedoucí PR & Promotion ČT

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .