Vídeňská Puls TV oslaví první čtvrtrok existence

Před třemi měsíci (21. června 2004) začala ve Vídni vysílat metropolitní televize Puls TV. Televize má za sebou první čtvrt rok života. Ačkoliv vysílá jen pro Vídeň a nejbližší okolí (signálem zasahuje přibližně dva milióny diváků), denně produkuje deset hodin vlastního programu. Že se Vám zdá deset hodin denně docela dost? Pojďme se podívat, z čeho se vysílání vlastně skládá.

Na úvod ještě něco málo k vlastní televizi. Puls TV vysílá na 34. kanále. Ten dříve používal druhý program veřejnoprávní ORF. Ten lze na území hlavního města zachytit i z kanálu 24. Puls TV tak 34. kanál získal pro sebe. Až na 25 minut denně. V čase 19:00 až 19:25 se vysílá odpojované regionální zpravodajství. Zatímco na 24. kanále jdou zprávy pro spolkovou zemi Dolní Rakousy, na 34. kanále, který používá Puls, vysílá veřejnoprávní ORF relaci Vídeň dnes. Za celým projektem stojí Helmut Brandstätter, který mj. zajišťuje odpojované zpravodajství stanice PRO7 pro Rakousko. Teď se už zaměříme na program. Stranou necháme problémy, které provázely rozjezd televize.

Ve všední dny začíná vysílání v šest hodin pořadem Café Puls (moderovaný blok se zprávami, předpovědí počasí a dopravním zpravodajstvím), který končí v deset hodin. V sobotu začíná ranní vysílání v sedm a končí taktéž v deset. V neděli si mohou diváci Café Puls vychutnat od osmi do jedenácti. Dalším pořadem vlastní produkce je soutěžní pořad Wien Quiz. Ten kdo pozorně sleduje dění ve Vídni a hlavně zprávy a magazíny Pulsu, může tady vyhrát. Otázky jsou totiž vždy kladeny na základě informací, které se divák už mohl dozvědět ve vysílání. Každý den se soutěží od dvou do čtyř. O víkendu běží soutěž dvakrát. Další vydání je přichystáno od 21:45 do 23:45.

Kromě zábavy se Puls TV snaží svým divákům i pomoct. Po krátkých zprávách, předpovědi počasí a programových tipech ve čtyři následuje pětadvacetiminutový magazín Puls hilft (Puls pomáhá). V čase 16:05 až 16:30 se v pondělí řeší mé právo, úterním tématem je: Láska uzdravuje, ve středu se řeší otázky harmonie a života, medicínské rady se dostanou ke slovu ve čtvrtek, o bydlení a dětech je řeč v pátek, na budoucnost se myslí v sobotu a nakonec ještě zvířátka. Těm je věnováno nedělní vydání. Domácí mazlíčci se na obrazovce objevují i v pátek. Od 18:40 do 19:00 se vysílá jakási reality show nazvaná Wer kriegt mich (Kdo mě dostane). Psi z vídeňského útulku si sami svým chováním vyberou, kterého z kandidátů chtějí za svého nového páníčka nebo novou paničku. V ostatní dny se v tento čas řeší téma dne v pořadu Call In.

Zajímavým formátem je pořad Danke (Děkuji) vysílaný každý všední den od 16:35 do 17:00. V tomto pořadu můžou diváci komukoliv za cokoliv poděkovat. Například svým blízkým za pomoc nebo úředníkům za ochotu apod. Drbům ze světa vlivných, slavných a dalších prominentů a společenskému dění je každý den věnováno čtyřicet minut mezi 18:00 a 18:40 v pořadu VIP Lounge. Vlastní život ve Vídni, reportáže a příspěvky o všem možném, co se ve městě děje, přináší pořad Wien Live. Ten se vysílá od 17:00 do 18:00, pak po zprávách veřejnoprávní televize (Vídeň dnes) od 19:25 do 20:15. Večerní vydání se vysílá od 21:00.

Další pořady se vysílají například jen jednou za týden. Jde o Match am Montag, který se v pondělí zabývá fotbalem. Rozhovory s fanoušky, trenéry, sportovci, funkcionáři a odborníky na fotbal plní hlavní vysílací čas vždy v pondělí. Sám šéf stanice Helmut Brandstätter se zhostil moderování středečního publicistického pořadu Stadtgespräche. Brandstätter v něm vyzpovídává zajímavé a známé lidi Vídně. S nimi si povídá ve středečním prime timu od 20:15 do 21:00. Každou druhou středu v měsíci se v tomto pořadu koná fórum občanů. Čtvrteční hlavní vysílací čas pro změnu zaplňuje kinomagazín nazvaný Prewiev.

Vtipný pohled na uplynulý týden v politice nabízí pořad Peindl´s Rückblick. Ten se vysílá v nedělním prime-timu. Repríza pak náselduje v pondělí pět minut po poledni. Jinak reprízám je věnován čas hlavně v noci. Potom si přijdou na své příznivci horoskopů, V neděli v devět večer začíná pořad Astro korutanské astroložky Astrid Obersteinerové. Kdo chce aby mu Astrid poradila přímo ve vysílání, může se do tohoto pořadu přihlásit zavoláním na zelenou linku. Další složkou programu jsou teleshoppingy s běžným zbožím (od 10:00 a od 13:00) a pak nabídky cestovní kanceláří, které může divák shlédnout od 12:05. Další teleshopping pak ještě následuje půl hodiny před půlnocí.

Dá se říct, že se jedná o televizi, jejíž program v ledačems připomíná rádio. Možná, že by se v některých rubrikách mohla česká rádia od Puls TV inspirovat.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .