Vanished zmizel v USA už po pár dílech

Seriál Spiknutí, který včera začala vysílat Prima, pojednává o manželce jednoho amerického senátora, která prostě zmizí. K lítosti těch, kteří by chtěli vědět, jak to nakonec všechno dopadne, zmizel tento seriál i z obrazovky. Protože ho válcovala konkurence, skončil už po devíti dílech. Čtyři, které byly ještě natočené, si už mohli diváci jen stáhnout z internetu.

Televize Prima včera uvedla první epizodu amerického seriálu Vanished – Spiknutí. Ten se vysílal pár měsíců v loňském roce v USA.  Natočeno bylo 13 dílů, vysílalo se jich jen devět. Čtyři neměli diváci možnost vidět v televizi ale pouze na internetu. První díl měl premiéru na Foxu 21. srpna 2006. Poslední se vysílal 10. listopadu 2006. Na tak rychlý konec to přitom zpočátku nevypadalo. Premiéra byla úspěšná. Pak ale začala vyhrávat konkurence.  Z pondělní deváté večer se proto seriál stěhoval na osmou večerní v pátek. 26. října 2006 napsal deník USA Today, že na místo plánovaných dvaadvaceti dílů, se jich natočí jen třináct.  10. listopadu se vysílala devátá část. Tou dobou ale ještě nikdo netušil, že to bude část poslední. Ještě 15. listopadu tvrdil Fox, že poslední díly odvysílá v prosinci, konkrétně 1. prosince. K tomu už ale nedošlo. Už 16. listopadu totiž Fox dal vědět, že zbylé čtyři epizody zveřejní jen na internetu. Každý pátek jeden díl. Závěr seriálu se tak objevil 8. prosince 2006 a tím Spiknutí skončilo.


Podle sloupkařky Kristin Veitch, která se zabývá seriály v amerických televizích, by se rozřešení mohlo objevit v další sezóně seriálu Bones (Kosti), na Primě uváděném pod názvem Sběratelé kostí.


Vanished byl prvním projektem, který se zrodil ze čtyřleté dohody mezi Joshem Bermanem a 20th Century Fox. Studio si v lednu 2006 objednalo produkci pilotního dílu a dva další scénáře. Do hlavní role byl obsazen Gale Harold, ten pak seriál opustil po osmi dílech, kdy byla jeho postava zabita. Spiknutí mělo mít premiéru po Útěku z vězení a mělo dostat vysílací čas, který od ledna do května patřil seriálu 24 hodin.


Josh Berman už působil jako výkonný koproducent na velice úspěšném projektu CSI. Zatímco Kriminálka mu vyšla, Spiknutí nikoliv. Podobně dopadl i Killer Instinct. Toho se také natočilo třináct dílů a odvysílalo jen devět.


Seriál Vanished se vysílá nebo vysílal v řadě zemí světa. Canal Fox ho uváděl od 4. ledna letošního roku v Argentině, Brazílii a Chile. V Argentině a Chile ve čtvrtek v deset večer, v Brazílii ve středu v ten samý čas. V Kanadě vysílala Vanished Global Television. Od prosince 2006 do června 2007 ho uváděl australský Channel Seven a pak opakoval FOX8. Tady byly také zajímavé přesuny vysílacích časů. Na Channel Seven běžel od prosince do ledna v pondělí o půl desáté večer. V lednu se posunul na půl jedenáctou a v únoru až na půl dvanáctou večer. FOX8 ho nasadil na úterní půl desátou večer. V Chorvatsku nasadili Vanished v neděli a v pondělí pět minut před devátou večer. Na neděli vsadili i v Belgii a také ve Velké Británii. Seriál už běžel i v Turecku, Švédsku, Norsku, Dánsku, Finsku, v Malajsii, na Filipínách, Islandu, ve Španělsku a v Thajsku.


Jedna epizoda trvá 43 minuty. Stránka k seriálu je dostupná na adrese www.fox.com/vanished. Je tu fotogalerie, stručný popis děje a pár dalších informací.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .