V Polsku vzniká interaktivní televize pro mladé

radiotv222Během září by měla v Polsku odstartovat nová interaktivní televize 4fun.tv, která se zaměří na mladé diváky ve věku od 14 do 25 let. Původně měla stanice začít vysílat v červenci, ale kvůli protahujícímu se jednání s kabelovými společnostmi musela termín startu posunout. Informoval o tom provozovatel televize, polská společnost Comtica.

Kromě interaktivních bloků se chce 4fun.tv věnovat hudbě, známým osobnostem ze světa showbyznysu, ale i počítačovým hrám. Ve spolupráci s koncernem Samsung Electronics Polska připravuje soutěže World Cyver Games 2003 a Samsung Mobile. Chystá také recenze a reportáže z různých turnajů, ale také písničky na přání. Největším hitem stanice by měla být reality show ze života polské mládeže.

Při interaktivních hrách budou diváci s televizí 4fun.tv komunikovat především prostřednictvím krátkých textových zpráv přes mobilní telefon. Stanice připravuje různé vědomostní soutěže, které zapojí do větších tematických bloků. Nová televize má být přístupná prostřednictvím všech polských kabelových společností a objeví se také v nabídce digitální satelitní platformy Polsat. Zprovoznila také vlastní internetové stránky na adrese www.4fun.tv.

Rozvoj interaktivních televizí v pravém slova smyslu nastane až s postupným přechodem na pozemní digitální vysílání. Nová technologie umožní divákům např. vybrat si během sportovních přenosů kameru, ze které ho chtějí sledovat. Digitalizace přinese i řadu dalších doplňkových služeb jako superteletext, TV mail, progamový vyhledávač EPG a další novinky.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .