TýTý bude bez Železného, ceny předají Balvín s Dvořákem

radiotv221Předávání prestižních televizních cen TýTý se letos obejde bez generálního ředitele TV Nova Vladimíra Železného, který účast na slavnostním ceremoniálu odmítnul. Změna nastane i na postu moderátora…

Letošní předávání prestižních televizních cen TýTý, které bude v sobotu 16. února živě přenášet Česká televize, proběhne bez ředitele TV Nova Vladimíra Železného. Šéf Novy sice dostal pozvánku na slavnostní ceremoniál, podle dostupných informací ji však odmítnul. Železný přitom tradičně předával cenu v jedné z kategorií (v roce 1998 od něj cenu TýTý za nejlepšího moderátora zpravodajství přebírala moderátorka ČT Jolana Voldánová, načež Železný později anketu napadnul pro údajné nesrovnalosti).

Neúčast Železného není jedinou změnou, která letos TýTý potká. Přímý přenos už nebude moderovat Marek Eben, i když se předávání cen zúčastní. Jméno nového moderátora ČT úzkostlivě tají. Určitou inovaci zaznamenaly i jednotlivé kategorie. Místo nejlepšího baviče se budou předávat dvě ceny: za nejlepšího moderátora zábavných pořadů a nejlepšího moderátora soutěžních pořadů. Kategorie dabér a dabérka se spojují v jednu, zcela se ruší kategorie hlasatel/hlasatelka dne.

Cenu za nejlepšího moderátora zpravodajských pořadů bude předávat generální ředitel ČT Jiří Balvín, nejlepšího publicistu ocení šéf televize Prima Martin Dvořák. Nejlepšímu sportovnímu komentátorovi předá TýTý fotbalista Antonín Panenka, nejlepšího moderátora soutěžních pořadů ocení konferenciér Jan Pixa a nejlepšího moderátora zábavných pořadů herečka Stella Zázvorková. Herec Vladimír Brabec předá ocenění nejoblíbenější osobnosti v dabingu, nejlepšího zpěváka ocení kapelník Ferdinand Havlík a zpěvačku Vlasta Průchová.

TýTý za nejlepší herecké výkony předá Jaroslava Adamová a Vlastimil Brodský. Cenu za nejlepší pořad roku vlastní výroby předá Daniela Kupsová, šéfredaktorka Týdeníku Televize, který anketu TýTý tradičně vyhlašuje. Do síně slávy letos uvede nového adepta loňský laureát Ivo Paukert. Nominace do jednotlivých kategorií prestižních cen TýTý přijímal Týdeník Televize do pátku 1. února.

Vyhlašované kategorie TýTý pro rok 2001:

Zpěvačka
Zpěvák
Herečka
Herec
Absolutní vítěz
Moderátor publicistických pořadů
Moderátor zpravodajských pořadů
Pořad roku (z domácí tvorby)
Sportovní komentátor
Dabér/dabérka
Moderátor zábavného pořadu
Moderátor soutěžního pořadu
Dvorana slávy

Výsledky ankety TýTý za rok 2000:

Zpěvačka – Lucie Bílá
Zpěvák – Karel Gott
Herečka – Jiřina Bohdalová
Herec – Miroslav Donutil
Absolutní vítěz – Valérie Zawadská
Moderátor publicistických pořadů – Radek John (TV Nova)
Moderátor zpravodajských pořadů – Pavel Zuna (TV Nova)
Pořad roku – Banánové rybičky (ČT)
Sportovní komentátor – Pavel Poulíček (TV Nova)
Hlasatel/hlasatelka dne – Marie Retková (ČT)
Dabér – Miroslav Moravec
Dabérka – Valérie Zawadská
Bavič – Petr Novotný (TV Nova)
Dvorana slávy – Ivo Paukert

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .