TV3 ukončila vysílání

radiotv221Přerušení vysílání přišlo o dva dny dříve, než stanice předpokládala. S největší pravděpodobností jde o definitivní konec projektu metropolitní televize TV3. Kabelové společnosti vyčkají případnému odebrání licence a poté TV3 nahradí jinou stanicí.

Kabelová a satelitní televize TV3 cz přerušila v pátek své vysílání poté, co Česká televize odstoupila od smlouvy o splátkovém kalendáři za pronájem kanálu, na kterém TV3 vysílá. Místo jejího programu se v kabelových rozvodech, kde TV3 vysílá, objevuje černá obrazovka. Stanice původně chtěla přerušit vysílání až dnes, v neděli 30. června. Radu pro rozhlasové a televizní vysílání o to požádala správkyně konkurzní podstaty ze společnosti Záveská a Brejcha. Radní ve čtvrtek na svém výjezdním zasedání v Českém Krumlově žádost schválili.

Koncem července může přijít o licenci

Během pátečního večera TV3 střídavě vysílala toto upozornění: „Tým TV3 děkuje všem divákům a sympatizantům za přízeň. Bohuzel ti, kteří projektu z různých důvodů nepřáli, byli silnější.“ TV3 může podle zákona přerušit vysílání na dobu 30 dní v jednom kalendářním roce. Pokud neobnoví vysílání do 27. července, přijde o licenci na vysílání. O oprávnění vysílat by TV3 přišla i v případě, pokud by vysílání obnovila včas, ale v průběhu letošního roku jej znovu přerušila. Zákon však pamatuje na možnost technické nouze, která připouští přerušení vysílání na dobu delší než 30 dní. To však není případ TV3.

Po loňském rozchodu s Martinem Kindernayem, jehož firma RTV Galaxie vlastnila licence pro pozemní vysílání TV3 v Praze a Hradci Králové, zůstal program TV3 pouze v kabelových rozvodech a na satelitu. Kabelové společnosti nyní vyčkávají, zda stanice přijde o licenci. Poté ji nahradí jiným programem. Jeho zařazení ovšem musí schválit Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Uvolněné místo by mohl zaujmout nový sportovní kanál Galaxie Sport, u jehož zrodu stál Kindernay a který úzce spolupracuje s RTV Galaxií. O jeho zařazení do programové nabídky už Radu požádaly společnosti UPC Česká republika a Intercable CZ.

TV3 zmizela i ze satelitu

Podle mluvčího UPC Františka Maliny však firma uvažuje o tom, že TV3 nahradí některým ze zahraničních kanálů. Možností je podle něj buď volný zahraniční program, nebo jeden ze dvou zahraničních kanálů, se kterými nyní firma jedná. Možné je však také zařazení některého z domácích kanálů, a to nejen Galaxie Sport, ale chystané hudební televize Stanice O, která zahájí vysílání v září, nebo terestrické televize Galaxie, která vysílá v Praze a Hradci Králové. Vysílání v kabelových rozvodech chystá také teleshoppingový kanál Nat 1.

V případě UPC lze očekávat, že diváci místo TV3 uvidí delší dobu černou obrazovku, protože veškeré programové změny schvaluje holandský vlastník společnosti. Firma Intercable naopak uvažuje o tom, že by již v srpnu zařadila do své nabídky promo vysílání Galaxie Sport. Stanice TV3 zmizela i ze satelitu EuroBird 1, kde vysílala v rámci paketu Czech Link, a z paketu UPC Direct. Ten předběžně počítá se zařazením Galaxie Sport, proto lze očekávat, že u UPC nahradí TV3 skutečně tento sportovní kanál. Kromě kabelového a satelitního vysílání přestala TV3 šířit i svůj teletext, který neaktualizovala již delší dobu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .