TV Global se přejmenuje na JOJ, potvrdil Železný

radiotv22Stanice nabídne divákům na Slovensku simultánní vysílání části silvestrovské estrády televize Nova. Ke změně názvu z TV Global na JOJ ale dojde až na jaře.

Slovenská televizní síť Global ponese od jara příštího roku název JOJ. Na dnešní tiskové konferenci košické společnosti MAC TV a firmy Česká podukční invest v Bratislavě to oznámili generální ředitelé TV Global a TV Nova Richard Rybníček a Vladimír Železný. Na chystané přejmenování Globalu na JOJ upozornil server RadioTV již začátkem minulého týdne.

O registraci nového názvu si MAC TV zažádala již 23. Listopadu. Společnost je klíčovým subjektem televizní sítě Global a vlastní lukrativní televizní licence v Bratislavě, Žilině, Košicích a Hlohovci. Sedmdesát procent MAC TV vlastní od letošního září Česká produkční invest, dceřinná společnost České produkční 2000, servisní organizace TV Nova. Obě stanice připravují úzkou spolupráci, ze které bude zpočátku těžit především slovenská JOJ.

Programová ředitelka Novy Libuše Šmuclerová v nedávném rozhovoru pro RadioTV řekla, že obě stanice budou některé programy vysílat společně. Stejný pořad ve stejný čas tak uvidí jak diváci TV Nova v České republice, tak diváci JOJ na Slovensku. Poprvé se tak stane již o letošním Silvestru, kdy bude JOJ ještě pod názvem Global simultánně vysílat silvestrovskou show TV Nova.

JOJ bude zpočátku vyrábět pouze zpravodajství a vlastní talk show. Zpravodajské relace přitom vyrábějí a vysílají jednotlivé regionální televize sdružené do nynější sítě Global. Většinu pořadů bude JOJ přebírat od Novy, nebo od společnosti AQS, od které bude nakupovat zahraniční filmy a seriály. Od stejné firmy nakupuje akvizice i televize Nova a Prima.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .