Top TV o půlnoci přerušila své vysílání, koupí ji CME?

Teleshoppingová televize Top TV pozastavila od půlnoci 1. srpna své vysílání. Důvodem jsou podle zástupců stanice finalizující jednání o prodeji televize novému investorovi. Nového vlastníka zatím společnost neoznámila, vysílání by mělo být s novým scématem obnoveno od září.

Přerušení o půlnoci


Držitelem licence televizního kanálu je společnost United Teleshop patřící do holdingu KKCG finančníka Karla Komárka. „Top TV by měla znovu začít vysílat od 1. září zcela nové vysílací schéma, které připraví už nový strategický investor,“ uvedl mluvčí Dan Plovajko. Podle serveru EuroOnline by se novým majitelem Top TV mohla stát společnost CME, která mimojiné ovládá TV Nova a slovenskou Markízu.


K obnovení vysílání od září nutí Top TV mediální zákon, licencovaná stanice totiž nemůže vypnout vysílání na více než 30 dnů aniž by riskovala ztátu vysílací licence. Převod podílu v licencované společnosti na nového vlastníka musí schválit Rada pro rozhlasové a televizní vysílání a současnému vlastníkovi licencované společnosti musí podle zákona zůstat do pěti let po nabytí licence 66 procent vlastnických podílů nebo hlasovacích práv.


Top TV dosud vysílala v DVB-T muliplexu B v Praze, v kabelových sítích, na satelitu, v IPTV společnosti Telefónika O2 a také analogově v Praze na 28. kanálu, kde jí byla nedávno prodloužena vysílací licence. O finančních problémech Top TV se začalo mluvit letos na jaře, od června byla zastavena lastní výroba a vysílaly se pouze reprízy. Stanici opustili někteří moderátoři a následně i její ředitelka Kateřina Fričová, která vyhrála konkurz na programovou ředitelku České televize.


Závěr nebyl nijak dramatický


Závěrečné hodiny vysílání nijak nenaznačovaly, že by Top TV o půlnoci měla skončit. Posledním odvysílaným pořadem byl hudební magazín TOP SONG, kde se mluvilo o Miku Oldfieldovi. Hostem byl už tradičně i hudební publicista Josef Vlček, který ozvláštnil místy monotónní program Top TV. Po skončení pořadu byla odvysílaná upoutávka na erotické pomůcky a těsně před půlnocí se objevil monoskop. Ten diváci až doteď neměli mnoho šancí vidět, jelikož Top TV vysílala od svého startu prakticky nepřetržitě 24 hodin denně. Kdy a v jaké podobě bude vysílání obnoveno, vás budeme průběžně informovat.


Holding KKCG Investments, který je v současnosti majoritním vlastníkem Top TV, podle serveru Aktuálně.cz už dříve oznámil, že televizní byznys nechce nadále podporovat a je připraven jej prodat novému investorovi. Holding patří finančníkovi Karlu Komárkovi. Ten za svůj hlavní byznys považuje podnikání spojené s ropou a zemním plynem. Do jeho impéria však patří i CK Fischer, obchodník s cennými papíry společnost Atlantik IB, různá média nebo firma nabízející privátní leteckou dopravu Grossmann Jetservice.


 

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .