ČT vyzývá dalších 17 tisíc lidí k zaplacení poplatku

Česká televize v těchto dnech oslovuje další domácnosti k zaplacení koncesionářských poplatků. Tentokrát vychází z databáze distributorských společností dekódovacích karet k satelitním příjmačům, kteří nejsou přihlášení k placení poplatků nebo mají vůči ČT dluhy. Těchto neplatičů je podle televize 17 tisíc.

„Česká televize dlouhodobě usiluje o nastavení rovných podmínek pro všechny držitele televizních přijímačů. Důvod je zřejmý – nechce znevýhodňovat spoluobčany a právnické osoby platící včas a řádně televizní poplatek. Kromě domácností, právnických subjektů a podnikatelů se na podzim zaměřuje na držitele dekódovacích karet pro příjem satelitního signálu programů České televize. Česká televize získala v souladu se zákonem databáze uživatelů dekódovacích karet, které porovnala se svou databází poplatníků,“ uvádí mluvčí České televize Martin Krafl.


ČT nyní oslovuje písemným dopisem:  • všechny držitele dekódovacích karet, kteří jsou v databázi ČT i v databázi distributorských společností karet a mají na poplatcích dluh. Těchto cca 7.000 dlužníků obdrželo výzvu k uhrazení dluhu. Pokud ji vyslyší, vyhnou se zablokování dekódovací karty a případné následné žalobě.


  • všechny držitele dekódovacích karet, kteří jsou v databázi distributorských společností karet, ale neplatí televizní poplatek České televizi. Tito držitelé dekódovacích karet obdrží výzvu, aby se k platbě přihlásili nebo doložili, že jsou evidováni. Pokud tak neučiní, hrozí jim zablokování karty a pokuta ve výši 10.000 Kč za nepřihlášený přijímač.

Česká televize umožňuje na svých internetových stránkách www.tvpoplatky.cz všem svým poplatníků založit si internetový přístupu ke svému účtu poplatníka,  zkontrolovat si svoje platby, včas zjistit případnou výši nedoplatku a tím se vyhnout případným právním nepříjemnostem.


Česká televize pátrá po neplatičích již druhým rokem. V loňském roce oslovila statisíce domácností na základě novely zákona o koncesionářských poplatcích, která stanovila jako základ pro určení poplatníka databázi odběratelů elektřiny, a v průběhu roku získala 177 tisíc nových koncesionářů. Letos v dubnu oslovila dalších padesát tisíc koncesionářů, kteří platili pouze Českému rozhlasu, a v červnu se zaměřila na právnické osoby, které musí ze zákona platit za každý příjmač. 

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .