ČT si na neplatiče pořídila advokáta

Česká televize si vybrala advokátní kancelář, která pro ni bude vymáhat dlužné televizní poplatky. V současné době má ČT ve své databázi více než 30.000 dlužníků. Postup při vymáhání schválila včera Rada ČT.

Česká televize eviduje v současnosti ve své databázi více než 30.000 dlužníků. Jedná se o povinné osoby, které nereagovaly na výzvu ČT o uhrazení dlužného televizního poplatku. Tyto osoby nyní mohou v krátké době očekávat soudní obsílku. ČT si právě pro případy, kdy dlužník ani po výzvě svůj dluh na poplatcích neuhradí, pořídila advokátní kancelář. V nedávno skončené veřejné soutěži si vybrala Advokátní kancelář JUDr. Dalibora Kalcsa z Hradce Králové, která pro ni bude dlužné poplatky soudně vymáhat.


ČT očekává, že při 50% úspěšnosti získá zhruba 20 mil. Kč. Advokátní kanceláři nebude za její služby platit, o odměnu advokátovi se navýší vymáhaná částka. Odměnu tak advokátní kancelář získá až v případě zaplacení dluhu včetně příslušných poplatků soudního řízení. Tento postup včera schválila i Rada ČT.


Česká televize tak pokračuje v tažení proti neplatičům, které zahájila v roce 2005. Tehdy její databáze dlužníků čítala 550 000 položek. Významným pomocníkem v tomto úsilí je jí i nový Zákon o televizních a rozhlasových poplatcích, který přesně definuje poplatníka televizního poplatku a umožňuje ČT získat přístup do databáze energetických rozvodných společností pro získání kontaktu na případné dlužníky.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .