Sledovanost 50/2006: První týden bez Pojišťovny

Ordinace v růžové zahradě zachraňovala na TV NOVA sledovanost v prvním týdnu bez Pojišťovny štěstí. Na ČT2 vystřídali hokejisté fotbalisty a Liz Taylorová coby Kleopatra se dostala před Attenboroughovy savce. Milenci a vrazi si to rozdali v souboji se SuperStar, Achilles při dobývaní Tróji sebral pro Primu část diváků ČT1. Share poklesl Nově a ČT2, naopak si polepšily PRIMA TV a ČT1.

Ordinace v růžové zahradě zachraňovala na TV NOVA sledovanost v prvním týdnu bez Pojišťovny štěstí. Na ČT2 vystřídali hokejisté fotbalisty a Liz Taylorová coby Kleopatra se dostala před  Attenboroughovy savce. Milenci a vrazi si to rozdali v souboji se SuperStar, Achilles při dobývaní Tróji sebral  pro Primu část diváků ČT1. Share poklesl Nově a ČT2, naopak si polepšily PRIMA TV a ČT1. To jsou ve zkratce nejdůležitější fakta o sledovanosti českých televizních stanic, jak je minulý týden zachytily peoplemetry společnosti Mediaresearch, která pro Asociaci televizních stanic měří sledovanost.


TV NOVA
Ztráta Pojišťovny štěstí a sobotního blockbusteru byla znát, takže doktoři z Ordinace v růžové zahradě (2,1 mil. diváků) měli minulý týden plné ruce práce, aby zachránili TV NOVA před větším propadem ve sledovanosti. Sekundovali jim přitom finalisté třetí řady SuperStar (2,2 mil. a 2,3 mil. diváků) a tradiční „držáci“ z Televizních a Sportovních novin a z Počasí ( 2 mil. – 2,7 mil. diváků). Celkově si tak TV NOVA v podílu na celodenní sledovanosti pohoršila z 43,28% na 42,05%, share v prime timu poklesl z 48,81%  na 47,23%.


ČT1
První kanál České televize opět ovládl sobotní večer, když tančící hvězdy ze StarDance předstihly své konkurenty. Průběh dalšího klání sledovalo 1,8 mil. diváků, vyhodnocení výsledků v Rozhodnutí pak 1,9 mil. diváků. Jakoby diváky nezajímal ani tak samotný průběh jako spíše až výsledek. K dobrým číslům pomohli ČT1 minulý týden i Milenci a vrazi (1,4 mil. diváků), kteří se v neděli nebojácně pustili do novácké SuperStar. Nad milionovou hranicí se spolu s Událostmi (1,1 mil. – 1,4 mil. diváků) udržel i Jan Kraus se svou talk show Uvolněte se, prosím (1,2 mil. diváků). ČT1 si tak v celodenním sharu polepšila z 22,49% na 22,78%, prime time share povyrostl z 22,92% na 23,34%.


PRIMA TV
Obsazení Top10 nejsledovanějších pořadů PRIMA TV se v posledních týdnech omezuje na otázku desátého místa, které doplňuje tradičních 7 vydání 1. zpráv (1 mil. – 1,2 mil. diváků) a 2 díly Rodinných pout ( po 1,1 mil. diváků) . Vítězem této „miniankety“ se minulý týden stal americký velkofilm Trója ( 800 tis. diváků) s Bradem Pittem v hlavní roli. K takovému počtu diváků jí pomohl i slabší Ben Affleck ve filmu Výplata (1,2 mil. diváků), který proti ní a StarDance na ČT1 na sobotní večer nasadila NOVA. Celkově si PRIMA polepšila, když její podíl na celodenní sledovanosti vzrostl z 19,65% na 20,22% a share v prime timu výrazně poskočil z 16,78% na 18,61%.


ČT2
Pomalu se stává pravidlem, že týdny bez fotbalové Ligy mistrů jsou na ČT2 slabší. Minulý týden se to sportovci pokusili zvrátit a navlékli si brusle. Se zápasy Euro Hockey Tour se Švédskem a Ruskem (po 300 tis. divácích) to ale nevyšlo. Dařilo se však jiným žánrům. Klasický americký velkofilm Kleopatra s Elizabeth Taylorouvou a Richardem Burtonem si v neděli odpoledne (!) nenechalo ujít 540 tis. diváků. Kleopatra tak předstihla i lídra žebříčku TOP10 nejsledovanějších pořadů ČT2 z předcházejících týdnů – Život savců podle Davida Attenborougha (520 tis. diváků). Vrámci tohoto žebříčku se dařilo i talk show Krásný ztráty ( 430 tis. diváků) na 3. místě či Doktorovi Živago (420 tis. diváků) na 4. místě. Další pořady měly méně než 400 tis. diváků.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .