Sledovanost 49/2006: Slavík se nadechl a ubral tanečníkům vítr z plachet

První kanál České televize přišel po dlouhé době o pozici jedničky sobotních večerů a diváci se ve středu rozloučili s druhou sérií Pojišťovny štěstí. Kanál ČT2 našel novou hvězdu v Davidu Attenboroughovi a jeho Životě savců a Zoufalé manželky si svým výkonem „vyzoufaly“ místo v primáckém TOP10. Podíl na sledovanosti rostl u TV NOVA a ČT2, klesl u PRIMA TV a u ČT1 se zachvěl oběma směry.

Vývoj sledovanosti českých televizních stanic pokračoval i minulý týden ve vyjetých kolejích týdnů minulých. Jen přenos z předávání Českých slavíků narušil podle předpokladů sobotní hegemonii StarDance. Žebříčku sledovanosti ČT2 stále vévodí Život savců podle Davida Attenborougha, share ČT2 ještě vylepšily fotbalové zápasy Ligy mistrů a do TOP10 nejsledovanějších pořadů PRIMA TV zavítaly Zoufalé manželky. S televizní obrazovkou se naopak dočasně rozloučila Pojišťovna štěstí. To vše zachytily peoplemetry společnosti Mediaresearch, která pro Asociaci televizních organizací provádí měření sledovanosti českých televizních stanic.


TV NOVA
Nejsledovanější česká televize si minulý týden významně polepšila. Rostl jak její podíl na celodenní sledovanosti – z 42% na 43,28% – tak i její share v prime timu – z 48,47% na 48,81%.
Nově k tomu pomohl nejen již zmíněný Český slavík ( 2,1 mil. diváků) a poslední díl Pojišťovny štěstí (bezmála 2,6 mil. diváků), ale především stabilně vysoká sledovanost jejích Televizních novin (2,5 – 2,9 mil. diváků). Mezi dvacítku nejsledovanějších pořadů se ještě vedle Sportovních novin a Počasí, jejichž sledovanost je vykazována samostatně, dostal úterní díl Ordinace v růžové zahradě (2,2 mil. diváků).


PRIMA TV
Co předminulý týden PRIMA získala, to minulý týden ztratila. Celodenní share klesl z 20,38% na 19,65% a podíl na sledovanosti v prime timu poklesl z 17,75% na 16,78%. TOP10 nejsledovanějších pořadů PRIMA TV má již tradiční podobu: na předních 2 místech Rodinná pouta (1,2 mil. diváků), sedm míst je rezervováno pro 1. zprávy (1 – 1,3 mil. diváků). Jedinou proměnou bývá desáté místo, které tento týden připadlo na seriál Zoufalé manželky (700 tis. diváků).


ČT1
První kanál televize veřejné služby si i přes zradu sobotních přeběhlíků udržel stabilní podíly na sledovanosti. Celodenní share jen mírně poklesl z 22,53% na 22,49%, podíl na celodenní sledovanosti naproti tomu vzrostl z 22,29% na 22,92%. Výpadek StarDance (1,9 mil. diváků) hasili především nedělní Snowboarďáci (1,4 mil. diváků) a lepšící se sledovanost pátěční talk-show Jana Krause Uvolněte se, prosím (1,4 mil. diváků). Vedle tradičních Událostí pak diváky ČT1 ještě zaujala 13. komnata Lenky Kořínkové (1,3 mil. diváků).


ČT2
Minulý týden se hrála fotbalová Liga Mistrů, takže se bylo s Mírou Bosákem na co koukat. Zápas Barcelony a Werderu Brémy sledovalo 500 tis. diváků a zápas Manchesteru United a Benficy Lisabon rovněž tolik. Fotbal nefotbal, hvězdou pátečních večerů je na ČT2 už tradičně Život savců podle Davida Attenborougha, který pravidelně sleduje 600 tis. diváků, kteří opět vynesli tento pořad na čelo žebříčku TOP10 kanálu ČT2. Za zmínku stojí ještě dokument Pearl Harbor, den potupy, který sledovalo 440 tis. diváků. Celkově si ČT2 minulý týden polepšila, když se její celodenní share zvýšil ze 7,21% na 7,24% a podíl na sledovanosti v prime timu z 5,67% na 6,31%.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .