Šíření nepravd o pátečním pořadu Přesčas Jana Krause

radiotv221Vážený pane Potůčku,
mám dvě připomínky k článku: Jan Kraus se dostal do sporu s vedením ČT
Autor: Jan Potůček
Pramen: Radio TV
Strana: www.radiotv.cz
Datum: 30.4.2002

1. Z čeho citujete můj údajný výrok:

Ředitel zpravodajství Zbyněk Honys ve zmíněném e-mailu také apeloval na Krause, aby zvážil zvaní zástupců Rady ČT do Přesčasu, když je představitelem jedné názorové platformy. „V nepolitickém pořadu Přesčas by to nebylo vyvážené a nestranné,“ vysvětlil.

Třeba uznáte, že šíříte nepravdy. Potom žádám o řádnou omluvu. Jen pro pořádek uvádím skutečný můj e-mail:

Vážená paní Matásková, děkuji za respektování rozhodnutí šéfredaktora publicistiky. Nemyslím si ostatně, že formát pořadu Přesčas je určen jako tribuna pro řešení záležitostí České televize. Pan Jan Kraus by měl k tomuto tématu přistupovat uvážlivě, protože se osobně ve věcech dění ČT staví do jedné z názorových skupin a jeho působení by mohlo vzbuzovat podezření z využívání nestranného pořadu ČT k propagaci vlastních názorů.

2. Vámi citovaný údaj LN, že: „… nebyl šéfredaktor publicistiky Milan Bouška ani jeho nadřízený Honys po páteční výměně názorů s Krausem a odvysílání pořadu Přesčas k dostižení“ je zcela nepravdivý a v tomto smyslu jsem požádal šéfredaktora listu i redaktorku Janu Cíglerovou o nápravu a o omluvu. Paní Cíglerová sama včera uznala, že volala ze skrytého mobilního čísla. Ta zásadně nezvedám, protože za součást lidské komunikace považuji to, že chci-li s někým hovořit, neskrývám se za skryté číslo. Je to velmi neslušné. A neslušné ve Vašem případě je neověřit si tuto informaci.
Zbyněk Honys,
ředitel zpravodajství ČT
Kopie:
Jiří Balvín
David Jirušek
Milan Bouška
Daniela Vítová
Evžena Kejlová
Jiří Kučera
Rada ČT

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .