Seriály: Walker, Texas Ranger změnil značku auta i pistole

Rangeři jsou policejním útvarem, který se začal formovat už ve dvacátých letech devatenáctého století. Příběh o rangerovi jménem Walker zná skoro celý svět. Jak postava Walkera tak i jeho představitel Chuck Norris jsou významnými osobnostmi, které jsou zastánci morálky. Chuck Norris je věřící člověk popírající evoluci, který se snaží chránit mládež před nebezpečím drog.

Celkem vzniklo 203 dílů, to je devět řad. Každý trval přibližně 45 minut. První se vysílal na CBS 21. dubna 1993, poslední 19. května 2001. Seriál vešel ve známost tím, že se vyhýbal zlehčování nebo zesamozřejmování drog a propagoval veřejně prospěšnou činnost. Bojová umění tu jsou ukázána vždy jen jako nástroj, pomocí kterého se vydobývá právo. Násilí bylo zpočátku víc. Po kritice krvavých scén ubylo. Těchto morálních hodnot si diváci na seriálu váží. Velkým magnetem ale byla také postava hlavního hrdiny Chucka Norrise.


Chuck Norris se narodil jako Carlos Ray Noris Jr. 10. března 1940 v Ryanu ve státě Oklahoma. Oba jeho rodiče byli napůl indiánského a napůl irského původu. Norris se prosadil jako karatista a herec. Řadu hollywoodských osobností učil bojová umění. Je křesťanem, napsal řadu knih o víře, objevuje se  v reklamách na studium bible. Propaguje víru a náboženství ve školách a varuje před drogami. Je odpůrcem evoluce a příznivcem republikánů. Jejich kandidátům přispívá nemalými částkami na kampaň. George W. Bush si ho pozval na ples konaný při příležitosti svého uvedení do úřadu.


CBS natočila také televizní film Walker, Texas Ranger: Trial by Fire. Všichni hlavní hrdinové ze seriálu si tak zopakovali své role. Pouze Clarence Gilyard nakonec natáčení odřekl kvůli dlouho naplánovanému volnu, které chtěl strávit s rodinou. Ostatní role obsadili tvůrci jinými herci záměrně, aby seriál dostal svěží podobu. Ve filmu se proto použili i jinak koncipované úvodní titulky.


Texas Ranger je opravdu fungující jednotka. Jedná se o složku policie, která působí na celém území Texasu. Její počátky je možné hledat už ve dvacátých letech  devatenáctého století. Nyní je v Texasu 118 rangerů. V seriálu se nesprávně uvádí, že jich je jen sto.


Ze seriálu Walker, Texas Ranger se oddělil i jeden krátký spin-off. Čtyřiadvacátý díl páté řady Walkera je vlastně pilotní epizodou seriálu Sons of Thunder. Tak se tento díl jmenuje. Objevuje se tu Walkerův dávný přítel Carlos Sandoval a armádní seržant Trent Malloy. Ti jsou vidět i v několika dalších dílech šesté a sedmé řady a nakonec vzniká vlastní seriál. Ten měl ale jen šest částí. Walker měl ještě jeden crossover a to s kanadsko-americkým seriálem Martial Law.


Příznivci seriálu ho můžou sledovat každý den na kabelové televizi USA Network a Hallmark Channel.  V České republice ho uvádí Nova, v Polsku Polsat, na Slovensku Markíza, v Německu RTL II, v Japonsku Fox Japan, ve Slovinsku Pop TV a řada dalších stanic. Všechny díly i film už vyšly na DVD, v USA jsou k mání i tři knižní tituly.


Na začátku jezdili hrdinové seriálu vozy koncernu General Motors. Poté co si Walker koupil auto značky Dodge, tak tuto značku případně Chryslera nebo Forda začali používat kladné postavy, záporné jezdily právě vozy z produkce General Motors. Nejen auta se měnila. Ale také zbraně. Ze začátku střílel Walker revolverem, pak používal kolt a také Berettu.


Do dneška se seriál těší velkému diváckému zájmu. Natáčení skončilo po devíti řadách jen z toho důvodu, že odešel Chuck Norris. Ten se snažil CBS přesvědčit, aby v natáčení pokračovalo a děj více zaměřilo na ostatní postavy. To televize ale odmítla. Chuck Norris odešel, aby se mohl věnovat natáčení filmů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .