Sdělení VV NOO ČT v Praze zaměstancům ČT

radiotv221Datum: 27.6.2002
Autor: Adam Komers
Zdroj: e-mail

Subject: Sdělení VV NOO ČT v Praze
Date: čtvrtek 27. června 2002 9:48
From: Komers Adam

Na vědomí:

Vážené kolegyně a kolegové,
z pověření Výkonného výboru NOO sděluji všem členům NOO, že na čtyřech záznamových pracovištích v ČT byla objevena špionážní zpravodajská technika – mikrokamery a odposlech umístěné ve stropních podhledech. Tato technika byla proti zaměstnancům ČT použita na pokyn generálního ředitele, což pan Balvín na přímý dotaz potvrdil.

VV NOO považuje tyto praktiky za nepřípustný zásah do osobnostních práv zaměstnanců ČT a proto podnikl následující kroky :

1) prostřednictvím právního zástupce kontaktoval Úřad na ochranu osobních údajů a Městské státní zastupitelství v Praze a následně Policii ČR, která použití špionážní techniky zdokumentovala a zahájila vyšetřování

2) podal stížnost na generálního ředitele Radě ČT na jejím veřejném zasedání dne 26.6.2002. Rada zahájila vlastní šetření.

VV NOO upozorňuje všechny zaměstnance, že v tuto chvíli není jasné, zda podobná špionážní technika není použita i na dalších pracovištích ČT. Vedení ČT se v této souvislosti odvolává na upozornění umístěné ve vrátnicích ČT, že objekty ČT jsou střeženy průmyslovou televizí. Jak vyplynulo ze včerejšího jednání členů VV NOO s generálním ředitelem ČT, vedení ČT považuje za průmyslovou televizi i špionážní zpravodajskou techniku.

Žádáme předsedy OS, aby s výše uvedenými skutečnostmi seznámili všechny zaměstnance ČT na svých pracovištích. O dalším vývoji situace vás budeme průběžně informovat.

Adam KOMERS
Nezávislá odborová organizace
České televize v Praze
140 70 Praha 4 – Kavčí hory
tel.: 02/6113 5273
adam.komers@czech-tv.cz

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .