RRTV se ohrazuje proti informacím, které zazněly v Televizních novinách TV Nova

radiotv221Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se ohrazuje proti způsobu, jakým TV Nova informovala ve včerejších Televizních novinách o výzvě Rady všem účastníkům sporu o vlastnictví společnosti CET 21, spol. s r.o.

Výzvu, která byla směrována všem účastníkům sporu, interpretovala TV Nova v rozporu se skutečností jako jednoznačnou podporu Rady pouze jedné ze stran konfliktu, který je navíc stále předmětem probíhajícího správního řízení.

K nesprávnému vyznění přispěly i ve zprávě použité telefonické vstupy místopředsedy Rady mgr. Petra Štěpánka, který zde sděloval své osobní názory a ne stanovisko Rady, aniž by na to byl divák jakkoli upozorněn.

Protože se jedná o závažné zkreslení smyslu a obsahu včerejší výzvy Rady, žádá Rada provozovatele vysílání TV Nova s odvoláním na ustanovení § 35 a § 38 zákona č. 231/2001 Sb. o zveřejnění plného textu včerejší výzvy Rady na obrazovce TV Nova  v dnešním pořadu Televizní noviny, a to ve shodném čase, tedy  jako otevírací zprávy Televizních novin.
Rada se rovněž distancuje od zmíněných telefonických vstupů místopředsedy Rady mgr. Petra Štěpánka.

O dalším postupu v této kauze bude Rada veřejnost průběžně informovat.

V Praze dne 12. července 2002

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání
Kontakt: Pavel Barák
0724/203 430

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .