Reakce na udavačský podnět zaměstnance ČT

radiotv221Už dlouho mě nikdo tak nepobavil jako (dle informace serveru www.radiotv.cz) zaměstnanec České televize Jiří Černý, bytem Čimická 769, 181 00 Praha 8, který několika poslancům zaslal podnět k odvolání prof. Milana Knížáka z Rady ČT a Mgr. Petra Štěpánka, tedy mne, z Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Hlavním proviněním obou jmenovaných má být jejich účast na besedě, kterou v Hradci Králové spolupořádaly vzdělávací sdružení CEVRO a Pedagogická fakulta University Hradec Králové. Patologická snaha zabránit jmenovaným, aby měli takové názory, jaké mají, a aby je také zcela svobodně  hlásali, v tomto případě navíc dokonce na akademické půdě, je zvláště legrační v kontextu boje za „svobodu slova“, pod kterou se odehrála televizní revolta v ČT.
Zvláště pozoruhodné je, že udavačský přípis pana Černého, se zjevně opírá o pirátsky pořízenou nahrávku zmíněné besedy. Není mi totiž nic známo o tom, že  prof. Knížák či já, respektive pořadatelé ze vzdělávacího sdružení CEVRO či Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové bychom dali jakýkoli souhlas k pořizování takové nahrávky, natož k jejímu dalšímu šíření ať už zvukem či písmem.
Pokud budou zaměstnanci České televize používat podobné estébácké metody, je důvodné se obávat o osud ČT jako veřejnoprávní instituce. Za věc čistě náhodnou lze v této souvislosti zřejmě pokládat přítomnost předsedy televizních odborů Antonína Dekoje, který – ač nikým nezván – vážil na besedu cestu až z Prahy.
Petr Štěpánek,
místopředseda RRTV
Psáno pro server www.radiotv.cz.
Na vědomí:
generální ředitel ČT Jiří Balvín
prof. Milan Knížák
Rada České televize
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání
místopředseda PSP ČR a předseda SKSP MUDr. Mgr. Ivan Langer

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .