RadioTV připravuje nový projekt

radiotv222Už je tomu třináct let, co v českých zemích vysílají soukromé komerční rozhlasové stanice. RadioTV se rozhodlo o náročný dlouhodobý projekt, jehož cílem je detailně zmapovat český rozhlasový éter. Chceme se pokusit o historický sborník, který budoucím generacím přiblíží vznik rádií, jenž v mnoha případech utvářela novou generaci občanů České republiky.

Prosíme všechny, kteří nám chtějí pomoci, aby se nám přihlásili na emailovou adresu: projektradiotv@seznam.cz

Máme především zájem o informace dnes již neexistujících rozhlasových stanic např. Radio RIO, Radio Golem, Radio Echo, Radio Triangl, Radio Plus (projekt ČSTK a RFI), Radio Rokko, Radio Ekol S, Radio Krumlov, Radio Presston, Radio Alfa, Radio Vox, Radio Labe (Hradec Králové), Radio 21, Radio RTL, Radio Collegium apod.

Dále prosíme současné provozovatele, zda by nám mohli zaslat informace o historii jejich stanic, původní programová schémata, starší analýzy o poslechovosti, historii technického vybavení apod.

Kdo ze současných nebo i minulých majitelů komerčních rozhlasových stanic má zájem se více rozpovídat o počátku soukromého vysílání u nás, budeme rádi, když se ozvete.

Za všechny informace předem děkuje redakční tým RadioTV.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .