RadioTV představuje: Vinařská televize Wein TV

V době, kdy se na krajích našich silnic přemnožili prodávající burčáku, se němečtí milovníci vína můžou těšit ze sledování programu o svém milovaném nápoji. U nás se musíme spokojit jen tu a tam s pořady o víně na …Na začátku září jsme Vám v článku RadioTV představuje: Nádražácká televize Bahn TV představili německou televizi pro železničáře a příznivce vlaků Bahn TV. Dnes si prosvištíme další německé slovíčko. A to Wein. Diváci kabelové sítě Ish v německé spolkové zemi Severní Porýní Vestfálsko se můžou dívat na nový televizní program, který by u nás určitě potěšil například Radka Johna, Wein TV. Jak už napovídá název, jedná se o televizi, která se zabývá vínem.

V době, kdy se na krajích našich silnic přemnožili prodávající burčáku, se němečtí milovníci vína můžou těšit ze sledování programu o svém milovaném nápoji. U nás se musíme spokojit jen tu a tam s pořady o víně na veřejnoprávní televizi nebo některém z kabelových kanálů. Wein TV vysílá digitálně v sítích v Kolíně nad Rýnem, Düsseldorfu, Dortmundu a Bochumi. V listopadu, až dozrají i ty poslední hrozny, se kanál dostane i do někdejšího hlavního města Bonnu. Program je obsažen v nabídce Ish Plus TV, která obsahuje přes 50 digitálních stanic. Koho zajímá jen vyloženě víno, může si samotnou Wein TV předplatit za 1 euro měsíčně nebo využít celého balíčku Lifestyle, který obsahuje 10 stanic zabývajících se takovými oblastmi jako je móda, cestování a zábava. Tento balíček stojí 4, 50 eur plus základní poplatek za užívání digitální kabelové televize 2 eura. K příjmu je potřeba digitální kabelbox, který se používá i pro příjem stanic Premiere. Zákazníci, kteří ho nevlastní, ho můžou za 29 eur získat u provozovatele kabelové televize. Američtí investoři ze skupiny Wine Network, kteří o licenci na vysílání požádali, počítají se šířením signálu nejen kabelovou sítí, ale také přes satelit a digitálními terestrickými vysílači. Program se tak má dostat do domácností nejen v Německu ale i v Rakousku a Švýcarsku.

V programu se objeví takové pořady, které budou představovat stezky vinařskými regiony, regiony samotné a to jak v Evropě tak i na ostatních kontinentech. Wein 101, pořad který představí všechno co se týká vlastního vína, ať už jde o jeho výrobu nebo pěstitelské oblasti. Konání v každé oblasti je hlavně o lidech a tak se ve vysílání objeví i pořady, které budou představovat vinaře a znalce vína. I když se říká, že hlad je převlečená žízeň, k vínu je potřeba i něco přikusovat. Pro milovníky vína, kuchaře budou různé pořady o vaření a přípravě pokrmů a pochoutek, které se k vínu hodí. Uvidíme zda se nějaký z těchto pořadů objeví na dalším ročníku festivalu televizních a rozhlasových pořadů o gastronomii Znojemský hrozen. Zbytek vysílacího času vyplní pořady o životním stylu, módě a dalších věcech, které se alespoň trochu dotýkají vína. Program poběží 24 hodin.

Pořady o víně, vinařských oblastech a vinařích bylo zatím možné sledovat jen na internetu. Internetový projekt tak dostal konkurenci. Doposud dostupná služba zcela jiného provozovatele funguje jako Video on demand. Televize tedy nevysílá živě, ale pouze na internet umisťuje předtočené příspěvky, které je možné si kdykoliv přehrát.

Programu zasvěcenému lahodnému moku se na podzim dočkají i diváci ve Velké Británii. Wine Networks totiž plánuje rozjet program se stejným obsahem i na ostrovech. Na vinařskou televizi se můžou těšit diváci Sky Digitalu. Kromě zmínek o pokrmech, které se hodí k vínu, se některé pořady budou zabývat i pivem a ostatními alkoholickými nápoji nebo doutníky a dalším kuřivem. Kromě vyloženě naučných nebo informativních pořadů nabídne stanice i zábavu. Ostatně tyto pořady vysílá i německá verze, která se na obrazovkách objevila už 17. září tohoto roku.

Víno tak trošku souvisí i se zdravím. Společně s licencí pro Wein TV dostal požehnání od mediální rady další projekt. Focus TV Gesundheit. Tento program, od zcela jiného investora, se má zaměřovat výhradně na zdraví. Pořady, které se objeví ve vysílání, budou o zdravé výživě, péči, wellness, cestování, sportu, medicíně, lékařských výzkumech apod. Počítá se s tím, že daná témata se budou prezentovat v magazínech a pořadech naplněných rozhovory. Tento projekt se bude financovat z poplatků od abonentů a z interaktivních služeb, jako jsou různé linky a sms za zvýšenou cenu. Digitální signál tohoto specializovaného programu se bude šířit přes kabel a satelit.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .