RadioTV představuje – televize Giga Digital

radiotv221Z původního odpojováku NBC se stala plnohodnotná stanice s celodenním programem a místo NBC Giga nastupuje Giga Digital. To je satelitní digitální kanál, který se zabývá tématy jako internet a on-line hry. Mediální rada v Hamburgu …Z původního odpojováku NBC se stala plnohodnotná stanice s celodenním programem. Místo NBC Giga nastupuje Giga Digital. To je satelitní digitální kanál (DVB-S), který se zabývá tématy jako internet a on-line hry. Mediální rada v Hamburgu povolila vytvoření nového free-tv kanálu, který chce oslovit cílovou skupinu 14 až 29 let.

Svým divákům denně nabídne denně tři hodiny živého programu (Giga Live) zaměřeného na životní styl, zábavu, vývoj nového hardwaru a softwaru a videoher. V tomto pořadu budou zakomponovány i pořady doposud vysílané jako odpojováky NBC GIGA z Hamburgu a čtyřech dalších německých měst. Dalšími programovými prvky jsou zprávy, diskusní pořady s možností zapojit se interaktivně pomocí chatu, E-Mailu a SMS. Paralelně s programem se bude datový tok využívat i pro přenos dat ke stažení. Divák si tak bude moct během sledování programu stáhnout na svůj počítač (výhodné je použít kartu, která umožňuje sledovat DVB-S na PC) demoverzi hry, o které je zrovna ve vysílání řeč. Pořady, ve kterých je řeč o hrách, jsou například Giga Play, Giga Play Roadshow, Giga Games a Giga eSports.

Aby mladý divák pro samé hraní nezapomínal, že kromě toho virtuálního světa, kde je cílem postoupit do dalšího levelu, existuje i reálný a skutečný svět, vysílá Giga Digital i zpravodajství a publicistiku. Pořad Giga real je zpravodajskou relací bez kravat a límců. Jedná se o aktuální, kritický a informativní pořad s hosty z politiky a hospodářství ve studiu nedaleko Braniborské brány. Relace běží denně zpravidla od 16.05 do 16.50 a od 20.15 do 21.00. Příspěvky z jednotlivých relací je možné si pročíst v textové podobě na internetových stránkách www.giga.de. Témata jsou volena tak, aby zajímala mladé lidi. Z politiky a sociálních otázek se ve zpravodajství například objevuje to, co se týká vysokých škol případně sociálních dávek pro studenty. I jazyk je volen tak, aby oslovil mladé. Titulek například hlásá: EU říká „Ahoj Turecko! – Člen nebo partnerství? Určitý prostor je věnován i hudbě. Nejnovější videoklipy přináší pořad Giga Music Box. Ten je na programu denně od šesti do desíti hodin ráno a od 16.50 do 17.15.

ZOOlenovela je jakýsi Big Brother v zoo. Denně mezi 10 a 12 hodinou můžou diváci sledovat, co zajímavého dělají zvířata v duisburské zoo. Název je odvozen od slova telenovela. Právě s tímto žánrem je na internetových stránkách tento pořad srovnáván. Nebo lépe řečeno telenovely zesměšňuje. Anotace pořadu je napsána tak, aby oslovila cílovou skupinu 14-29. Posuďte sami:

Už máte dost dívání se na nasládlé brazilské soap opery, ve kterém nagelovaný primář jedné známé nemocnice s účesem z osmdesátých let transplantuje při čtrnáctihodinové operaci svůj vlastní mozek svému nevlastnímu bratrovi, který prodělal změnu pohlaví? Dost netalentovaným německým imitátorům herců v špatně nasvícených bytech vybavených nábytkem z IKEA. Proto je to naše ZOOlenovela.

Vysílá se ze studia v Berlíně a to přímo z vládní čtvrti. I z toho dokáží na Giga Digital vytěžit. Na jejich internetových stránkách je fórum, jak by se měla jmenovat dvojice policistů, která stále chodí pod okny studia při své obchůzce čtvrtí plnou vládních budov a řady velvyslanectví. Když už je řeč o internetových stránkách, tak na nich jsou v textové podobě uvedeny v podstatě všechny informace, které se objevily ve vysílání. K nalezení tady nejsou jen příspěvky zpravodajského charakteru ale i z jiných rubrik a pořadů. Nalezneme tady novinky ze světa her, počítačů, mobilních telefonů, sportu, hudby, televize a také vědy. Mj. se zde objevují novinky, které například přináší i ČRo1 Radiožurnál v pořadu Velké malé zprávy.

Programový koncept Giga Digital, který pro mladé diváky působí jako prvek spojující televizi a internet, se zamlouvá i řediteli hamburské mediální rady Dr. Lothar Jene. „Máme radost z tohoto programového přírůstku v Hamburgu.“ Provozovatelem stanice Giga Digital je Giga digital Televison GmbH se sídlem v Düsseldorfu, která patří do skupiny NBC Universal. Tato společnost provozuje přes své četné dceřinné společnosti v Německu další programy. Například 13th Street, Sci-Fi Channel, The History Channel, NBC Europe a program Das Vierte, který začal vysílat 29. září.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .