OSOZ vítá propuštění Rozehnala a chce oslovit právnickou obec

radiotv221Přípravný výbor Občanského sdružení na obranu Dr. Železného (OSOZ) ustanovil svou mluvčí, kterou se stala Kateřina Adamová. Mluvčí OSOZ nepostrádá zkušenosti z mediální oblasti, protože dříve působila v oblasti reklamy, v televizi i v rozhlase.

Tiskovou mluvčí sdružení je možné kontaktovat prostřednictvím e-mailové adresy mluvci@osoz.cz nebo na telefonním čísle 0776 / 77 80 86. Písemné dotazy lze i nadále zasílat na adresu kanceláře OSOZ, náměstí Míru 9, Praha 2, 120 00.

Občanské sdružení na obranu Dr. Železného přivítalo propuštění Dr. Aleše Rozehnala z vazby. Jak uvedla tisková mluvčí OSOZ Kateřina Adamová, nelze ale tento krok přeceňovat, protože propuštěním Dr. Rozehnala byla odstraněna pouze jedna z nejkřiklavějších nesrovnalostí v případu kolem Dr. Železného a jeho právníků. Zlepšení spatřují v posledním vývoji kauzy Dr. Rozehnala představitelé OSOZ zejména v tom, že jsou revidována a rušena alespoň ta rozhodnutí vyšetřovatele a dalších zainteresovaných orgánů, která jsou naprosto neudržitelná.

OSOZ sice stále čeká na rozhodnutí ministerstva vnitra o jeho registraci, ale přípravný výbor přesto připravuje další aktivity. V nejbližších dnech OSOZ zadá několika renomovaným právním expertům vypracování nezávislých právních posudků, které by měly analyzovat některé sporné momenty celého vyšetřování.

Dosavadní činnost OSOZ již vyvolala řadu reakcí a za sdružení se postavily i některé významné osobnosti veřejného života. „Vladimír Železný je sice obviněn z několika trestných činů, ale nebyl dosud odsouzen. Presumpce neviny je samozřejmým požadavkem lidské slušnosti. Násobí ji i zkušenost s četnými případy lidí, které moderní justice – nejen česká – obvinila neprávem,“ prohlásil Milan Uhde.

OSOZ chce na tomto poli zároveň využít odezvu, kterou jeho inzertní kampaň vyvolala v řadách právníků. „Jednou z nejčastěji zastoupených profesí mezi těmi, kteří nám vyjadřují podporu nebo dokonce projevují zájem o členství ve sdružení, jsou právníci“, informovala K. Adamová. „Vyzveme proto právnickou obec, aby nám její zástupci poskytli co nejvíce podnětů a názorů na způsob vyšetřování,“ dodala mluvčí OSOZ. Získané informace by měly posloužit k formulování dalších záměrů sdružení a připravit půdu pro jeho další kroky.

Kateřina Adamová
tisková mluvčí OSOZ
Občanské sdružení na obranu Dr. Železného
přípravný výbor

náměstí  Míru 9, 120 00 Praha 2
tel.: 0776/77 80 86
e-mail: mluvci@osoz.cz
URL: http://www.osoz.cz

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .