Odhalení! Logo Primy v sexy klipech na DSF

radiotv22Česká Prima TV sponzoruje sexy klipy na německém sportovním kanálu DSF. To si klidně může myslet jakýkoliv divák, který se zhruba po půlnoci bude dívat na erotický striptýz na televizní obrazovce. Jenže! Všechno je jinak. Televize i pojišťovna jsou zděšeny!

Proč pojišťovna? Televize Prima totiž v této ‚kauze‘ není sama. Do stejně nepříjemné situace se dostala i Kooperativa. Již ve středu jsme kontaktovali zástupce dotčených subjektů a požádali jsme o stanovisko také německou televizi DSF.

Jaké je zjištění? Nikdo nic neví! „Celou záležitost, na kterou jste nás upozornil, považujeme za nešťastnou a poškozující televizi Prima,“ sdělila na náš dotaz Jana Malíková, tisková mluvčí Prima TV.

RadioTV kontaktovalo i pojišťovnu Kooperativa. Ale vzhledem k ‚nedokonalým‘ kontaktům jsme zatím do vydání tohoto článku žádnou uspokojivou odpověď nedostali. Zatím mlčí i německý sportovní kanál DSF, s kterým rovněž ‚vázne‘ komunikace neboť email na tiskového mluvčího je pro nás nedostupný.

Co se ale nyní bude dít? Na Primě mají jasno. „Začneme tuto věc (logo Prima TV v sexy klipech na DSF – pozn.aut.) prověřovat a následně uvažovat o dalších krocích,“ dodala mluvčí Malíková.

O co jde

Každou noc zhruba po půlnoci známý německý sportovní kanál DSF vysílá speciální program – sexy klipy. Ty běží nonstop a jsou prokládány erotickou reklamou inzerující telefonní čísla na erotické telefonní linky se zvýšeným tarifem.

Sexy klipy mají jednoduchý scénář. Vždy jedna či dvě modelky provádějí striptýz za doprovodu nějaké známé popové melodie. Vzhledem k tomu, že se jedná o kanál se sportovní tematikou zaměřenou na jasnou cílovou skupinu, erotický striptýz se odehrává ve sportovním prostředí.

Tím jsou různé stadiony, haly, ale i aquaparky. Podařilo se nám zjistit, že většina těchto krátkých snímků vznikla na českém území. Filmaři se totiž neobtěžovali zakrýt české nápisy i případné reklamy. A tak kromě log Prima TV a Kooperativa lze spatřit i další, pro českého diváka známé, firemní nápisy.

Tohoto jevu jsme si všimli již před několika měsíci. Ovšem jsme tomu nevěnovali pozornost. Poté, co jsme zjistili, že se klipy opakují stále dokola, zaměřili jsme se více na identifikaci povědomých log.
Nejkřiklavější snímek ‚propagující‘ české firmy Prima TV a Kooperativa německý kanál DSF odvysílal např. v noci z úterý na středu.

Svlečená modelka si pohrávala s basketbalovým míčem v útočném pásmu, v prostoru pod basketbalovým košem. Na palubovce, která je využívána ke standardním reklamním účelům, se na modrém pozadí objevuje velké logo Prima televize s charakteristickou vlnovkou nad písmenem ‚i‘. Vedle něj, resp. nad ním, je logo i pojišťovny Kooperativa. Celý snímek trvá zhruba tři minuty a divák může bez problému identifikovat, jaké nápisy jsou na palubovce.

Kdy se sexy klipy v českých sportovních zařízeních a aquaparcích natáčely, jsme zatím nezjistili. V současné době se nám nepodařilo ani identifikovat, o která zařízení konkrétně jde. Vodítkem mohou být minimálně dvě indicie. Sportovní haly, které jsou využívány k basketbalové Mattoni NBL a období, kdy Prima TV se podílela na sponzoringu této soutěže. Druhou mohou být města, kde mají nové aquaparky.

Konkrétní údaje jistě lze zjistit na základě kontaktování společnosti, která sexy klipy pro DSF vyrábí a natáčí. RadioTV ovšem informaci o firmě nezjistilo z titulků ani z dalších oficiálních kontaktů – teletext či webová stránka DSF.

Celou ‚kauzu‘ budeme samozřejmě dále sledovat a přineseme případně další specifikující informace.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .