Nominace na Českého lva 2001 v režii České televize

radiotv221Nominace na prestižní České lvy potvrdily význam České televize v rámci filmové tvorby v ČR. Ze sedmi filmů, aspirujících na České lvy za rok 2001, vzniklo šest titulů ve spolupráci s Českou televizí. Letošní nominace tak opět potvrdily skutečnost, že ČT je v České republice nejúspěšnějším filmovým producentem a koproducentem.

Nominované snímky Babí léto, Cabriolet, Divoké včely, Paralelní světy, Rebelové a Tmavomodrý svět  jsou nejen kladně hodnoceny filmovými odborníky, jak potvrzují čerstvé nominace, ale mnohé z nich patří i k nejnavštěvovanějším filmům v domácí distribuci.

Nejvíce nominací (12) získal film režiséra a producenta Jana Svěráka Tmavomodrý svět, koprodukovaný za Českou televizi tvůrčí skupinou Ivy Procházkové a Jaroslava Kučery, druhý v pořadí odešel z nominačního večera film Babí léto (9) producentů Jaroslava Boučka, Jiřího Bartošky a tvůrčí skupiny Jaroslava Kučery a Jana Otčenáška z ČT.

Diváci České televize se mohou těšit na postupné uvedení nominovaných filmů na obrazovce, kde právě domácí filmová tvorba patří k nejvyhledávanější nabídce.

David Jirušek
pověřený vedoucí PR & Promotion ČT

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .