Nadace Nova rozdávala úsměvy na Moravě

radiotv22Poslední květnové dny strávila Nadace Nova na cestách. Její ředitel Karel Soukup společně s moderátorem zábavné soutěže Chcete být milionářem? Vladimírem Čechem, dvojicí mnoha tváří Adélou a Daliborem Gondíkovými, sportovním komentátorem Pavlem Poulíčkem, moderátory Snídaně s Novou Kamilou Petrdlíkovou a Petrem Holíkem, Andreou Ježkovou beruškou Prásku! a písničkářem Vojtou Tomáškem navštívili celkem sedm moravských ústavů sociální péče, dětských domovů a dalších obdobných zařízení.

Pro osoby s mentálním postižením a kombinovanými vadami, kteří v těchto zařízeních trvale žijí, či je jen navštěvují, byly tyto návštěvy milým zpestřením všedních dnů. Tváře Novy jim zprostředkovaly chvíle pohody plné vyprávění, improvizací, písniček a soutěží, na které budou všichni jistě dlouho vzpomínat. Středa 29. května patřila Kamile Petrdlíkové a Petru Holíkovi, kteří zavítali do Ústavu sociální péče v Nezamyslicích, zlínského netradičního centra Slunečnice a Liptálu, Dětského domova a speciální školy.

Vladimír Čech s Andreou Ježkovou navštívili ve čtvrtek 30. května prostějovskou Lipku, obecně prospěšnou společnost na pomoc zdravotně postiženým, Dětské centrum pro děti s kombinovanými vadami v Olomouci-Topolanech a Ústav sociální péče Vincentinum ve Šternberku. Pavel Poulíček s Adélou a Daliborem Gondíkovými se zúčastnili páteční autogramiády na přerovských MOSTECH 2002, třetího ročníku akce pořádané Nadačním fondem GENÁČEK, který se snaží o integraci zdravotně postižených, odstranění hmotných, sociálních a psychologických bariér a jejich zapojení do plnohodnotného společenského života. Jejich poslední zastávkou se stalo středisko pracovní terapie Ústavu sociální péče EFFETA v Brně-Staré Líšni.

Nicméně třemi květnovými pernými dny snažení Nadace Nova nekončí, jak její ředitel Karel Soukup poznamenal, již teď plánuje další výjezdy, tentokráte do míst prázdninových táborů, a doufá, že i nadále bude rozdávat úsměvy a radost.

Ilona Kaucká,
tiskové oddělení TV Nova

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .