Na český satelitní trh vstupuje 1.dubna HBO v HD kvalitě

sat Další významný trumf vynáší satelitní platforma Skylink v souboji o přízeň televizních diváků. Jako první tuzemský operátor už tento čtvrtek svým klientům nabídne filmový kanál HBO i ve variantě vysílání ve vysokém rozlišení (HDTV). Tato premiéra je třešínkou na dortu změn a vylepšení, které Skylink upekl k prvnímu dubnu. A rozhodně nejde o oslavu aprílového svátku recesistů, ale žhavou realitu.

Rychlý rozvoj satelitní penetrace v Česku v posledních měsících způsobil zejména přechod od klasického pozemního analogového vysílání k digitálnímu. Během něj se lidé z oblastí, kde postupně k vypínání starého systému docházelo, museli rozhodnout, jaké nejoptimálnější řešení příjmu televizního signálu do své domácnosti zvolí. Mnohé z nich dokázali oslovit provozovatelé satelitních služeb, kteří nabídli digitální signál ihned, na sto procentech území a s nepoměrně širší programovou nabídkou. Navíc soupeření o zákazníky mezi čtyřmi hráči na trhu (CS Link, Skylink, UPC Direct a Digi TV) postupně přineslo vylepšování nabídek pro klienty.

Nejnovější z nich přináší od tohoto čtvrtka nejsilnější tuzemská platforma Skylink. Od prvního dubna v jejím portfoliu zájemci najdou příjem filmového kanálu HBO ve vysokém rozlišení. Měsíční předplatné na HBO HD přijde na 285 korun, zvýhodněné roční na 3135 Kč. Pro srovnání: standartní signál HBO stojí 235 Kč na měsíc či 2585 Kč na rok.„Programová náplň HBO HD je totožná s programem HBO. Skylink je jedinou satelitní platformou, která tento prestižní program nabízí,“ chlubí se společnost ve své tiskové zprávě. Nově si diváci mohou předplatit i prémiový kanál Cinemax a to buď v kombinaci se standartním HBO či jeho HD verzí.

K rozšíření programové nabídky dojde i u balíčku Multi (250 Kč měsíčně či 2750 Kč ročně). Se zařazením tří nových stanic (program pro nejmenší děti Bebe TV, populární program pro rybáře a myslivce Fishing & Hunting a novou českou hudební televizi Retro Music Television) se jejich celkový počet zvýší na čtyřiadvacet. Na 5.květen slibuje provozovatel další kanál, tentokrát s přírodopisným zaměřením. Satelitní služba Skylink vysílá z družice Astra 23,5°E.

S novou nabídkou pro své klienty přišel i konkurenční CS Link, který v minulých dnech zavedl možnost pružné délky předplatného. Znamená to, že si zákazník sám stanoví částku, kterou chce do předplatného investovat. Matematickým propočtem ze standartní výše předplatného na měsíc se stanoví přesný počet dní, na které zákazníkům vystačí jimi stanovený kredit. Tuto službu lze využít pro všechny programové balíčky i prémiové kanály.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .