Mladí Američané si vyrábějí televizi sami

Program tvořený televizními šoty, které si lidé vyrábějí sami, představuje Current TV. Autoři nabízejí své příspěvky do televizního programu přes internetovou stránku a její návštěvníci pak hlasují, které pořady se objeví ve vysílání. Server current.tv přitahuje především mladé lidi ve věku od 18-30 let.

Myšlenka interaktivní televize Current.tv se zrodila v hlavě bývalého amerického viceprezidenta a neúspěšného kandidáta na prezidentský úřad Al Gora, který do svého týmu přijal váženého podnikatele Joela Hyatta, aby společně vytvořili projekt nazvaný „demokratická televize tvořená lidmi, kteří ji sledují“. Podle mediálních odborníků tím odstartovali nový trend v televizním vysílání – televizní webové stránky pro internetovou generaci. 


Televizní program Current TV běží od loňského srpna a nezájem si nemůže stěžovat. Američtí satelitní a kabeloví diváci jsou aktivní a pravidelně vytvářejí asi jednu třetinu programu. Chtějí se pochlubit svými díly na veřejnosti. Program se skládá ze třicetivteřinových až patnáctiminutových šotů, které zpravidla tlumočí nějaký životní příběh nebo myšlenku. Patří sem i videohry, animace, hudební klipy, ekologické dokumenty a další témata a formy, které běžné televize pomíjejí.


Podle informací týdeníku Ekonom získaly v letošním roce dva pořady z dílny programu Current TV  výroční ceny Telly Award udělované nejlepším reklamám, videoklipům a pořadům místních kabelových stanic. O možnostech dalšího vývoje podobných stanic se bude diskutovat i na mezinárodním televizním festivalu ve skotském Edinburgu. Na diskusi o budoucnosti televize přijede i autor projektu Al Gore. 

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .