Miloš Zahradník: Prima chce být televizí pro mladé

Ač byla televize Prima původně koncipována jako rodinná televize, po několika proměnách se ustálila její vize u moderní akční televize pro mladé diváky. Ředitel programu Miloš Zahradník o ni hovoří jako o moderní dynamické plnoformátové televizi.Ač byla televize Prima původně koncipována jako rodinná televize, po několika proměnách se ustálila její vize u moderní akční televize pro mladé diváky. Ředitel programu Miloš Zahradník o ni hovoří jako o moderní dynamické plnoformátové televizi.

Televize Prima měla být původně „pohodovou rodinnou televizi“, nyní, zdá se, myslíte více na mladé diváky…

V posledních měsících skutečně oslovujeme v mnohem větší míře mladší televizní diváky. Podíl mladších diváků výrazně stoupl ve srovnání s totožným obdobím v předchozím roce. Takže ano, myslíme na mladší diváky, podle toho také vybíráme pořady do našeho vysílání. Ovšem rozhodně to neznamená, že bychom se chtěli vzdát diváků starších. Jednoduše řečeno, jde nám o to, aby nás sledovalo co nejvíce lidí. Mladí diváci jsou hůře zasažitelnou a nejméně věrnou cílovou skupinou, proto vyžadují zvláštní péči a programovou nabídku. Z analýz, které máme k dispozici, vyplývá, že se nám daří mladší diváky získávat a starší neztrácet. To považujeme za velký úspěch a je to náš cíl i do budoucna…

Narážím tím trochu na smlouvu s Werner Bros. Co lze na obrazovce od dubna očekávat?

V nabídce Warner Brothers jsou atraktivní filmové i seriálové tituly, včetně trháků, jako je Troja, Matrix, Pán Prstenů, Harry Potter a další. V současné době probíhá výběr jak filmů, tak seriálů a animací. První vlaštovky pocházející z této dohody se na naší obrazovce objeví v dubnu letošního roku.

Jaké jsou náležitosti této smlouvy (licenční práva, doba platnosti atd.)?

Jde o obchodní ujednání, podrobnosti smluv nezveřejňujeme.

Jsou na obzoru ještě nějaké další kontrakty?

Samozřejmě máme v úmyslu nabízet kvalitní akvizici, od toho se také odvíjí naše úvahy a případná jednání. Konkrétnější bych v tuto chvíli nechtěl být.

Jak se tedy hodlá Prima do budoucna profilovat? Bude kombinovat staré komunistické „šlágry“ s reality show?

V nejbližších měsících budeme pokračovat v úspěšně nastoupeném trendu. Televize Prima je moderní, dynamická plnoformátová televize s atraktivní programovou nabídkou, která letos bude stát na dvou pilířích – prvním z nich je vlastní tvorba – pořady typu reality show a zábavné formáty, a vlastní seriály (v současné době stále natáčíme úspěšná Rodinná pouta a během letošního roku uvedeme na obrazovku další vlastní seriály. Druhým z nich je kvalitní akvizice zahraniční i domácí. Chceme pokračovat v omlazování naší divácké struktury a dosahovat stále vyšších podílů na trhu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .