MGM testuje v UPC Direct

Satelitní platforma UPC Direct se v nejbližší době rozšíří o šestý filmový kanál. Program Metro Goldwyn Mayer Channel Central Europe v těchto dnech zahájil zkušební vysílání a abonenti nabídky Rodina se jej oficiálně dočkají ve čtvrtek 26. října večer.

MGM Channel Central Europe zahájí vysílání 26.října  o půl deváté večer a prvním filmem bude „falešná“ Bondovka „Nikdy neříkej nikdy“. Program bude podle magazínu Parabola.cz šířen v základní programové nabídce Rodina v Česku i na Slovensku a podle informací na obrazovce bude v Maďarsku šířen v rozšířeném programovém balíčku Plus. Postupně se objeví i v kabelových sítích UPC a dalších operátorů.


Nová stanice využívá bohatý archiv studia Metro-Goldwyn-Mayer, který obsahuje přes čtyři tisíce filmů. Nabídka obsahuje snímky vyrobené od čtyřicátých let minulého století do současnosti. V prvních týdnech budou k vidění například historický epos Alexandr Veliký (1956) s Richardem Butonem v hlavní roli, válečná Bitva o Británii (1969), o šest let mladší akční podívaná Rollerball či romantická komedie Hledám Suzan (1988), v které se představí Madonna. Pro milovníky napětí je připraveno psychologické drama Maškaráda (1988). Žánr muzikálu zastupuje Muž jménem La Macha (1972) se Sofií Lorenovou a Peterem O´Toolem.


Stanice bude podle Paraboly využívat rozsáhlou filmovou knihovnu společnosti Metro Goldwyn Mayer. V MGM Channel drží 49,5% podíl MGM Networks CE BV. Stejný podíl drží i společnost chellomedia Investments BV. Zbývající 1% vlastní MGM Channel Central Europe GP B.V. Testovací vysílání MGM je možné naladit na satelitu Astra 19,2°E na frekvenci 10,921 GHz s vertikální polarizací. Majitelé standardně distribuovaných přijímačů Phillips s běžnou konfigurací prozatím tento kanál v nabídce nenajdou, na vlastních přijímačích.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .