Martin Krafl: Česká televize nemá klasickou konkurenci

Tiskový mluvčí České televize Martin Krafl nevidí ve veřejnoprávním formátu žádná omezení. Spíše naopak, uvádí pro server radiotv.cz. Úvahy o konkurenčním boji na televizním trhu odmítá. Čím se hodlá ČT vymezit proti ostatním …Tiskový mluvčí České televize Martin Krafl nevidí ve veřejnoprávním formátu žádná omezení. Spíše naopak, uvádí pro server radiotv.cz. Úvahy o konkurenčním boji na televizním trhu odmítá.

Čím se hodlá ČT vymezit proti ostatním molochům?

V ničem. Televize veřejné služby u nás klasickou konkurenci nemá – v rámci služby divákům plníme jiné úkoly než komerční televize. A daří se nám to. Udržujeme si stabilní pozici na televizním trhu, a aniž bychom se odchýlili od své cesty za kvalitní službou veřejnosti, nabídka obou našich programů oslovuje v průměru 30 % televizních diváků.

V čem omezuje ČT veřejnoprávní formát?

Nejsme ničím omezováni. Naopak. Česká televize dbá na rozdíl od komerčních televizí zejména o původní dramatickou a dokumentární tvorbu, o produkci vzdělávacích magazínů a pořadů pro děti a mládež, o službu menšinám definovaným osudem (např. skryté titulky pro neslyšící) nebo finančně náročnou podporu národní kultury (např. záznamy divadelních představení nebo koncertů vážné hudby apod.). V tomto smyslu se ČT rovněž stává pamětí národa, neboť vytváří ojedinělý kulturní archiv. Kromě toho podporuje výrobu filmů, které lze sledovat v kinech či na nosičích VHS a DVD. Za dobu své existence jich v koprodukci vyrobila více než 150.

A jaké jsou její trumfy pro rok 2006?

Nové seriály a zábavné pořady, zajímavé dokumenty, pořady pro děti, magazíny vzdělávací i pro menšiny. A samozřejmě zpravodajství na ČT24, a od 10. února sportovní přenosy na kanálu ČT4 Sport.

Sportovní přenosy jsou vděčným tématem – prý budete vysílat 16 hodin sportu denně…?

Ano. Právě na ČT4 Sport, který doplní stávající ČT1, ČT2 a zpravodajský kanál ČT24. Diváci na něm shlédnou nejen zimní olympiádu nebo mistrovství světa v hokeji a ve fotbale, ale i řadu přenosů a záznamů z menšinových sportů, na které v programu ČT2 nezbývalo místo.

Za rozšíření vysílání „nelobují“ jen sportovci, ale také zpravodajové…?

Ano, i ti se dočkají. Kromě komplexního přechodu na digitální výrobu a vysílání posílí ČT regionální zpravodajství, rozšíří se i zpravodajská redakce v Brusselu. Pro ČT 24 se připravují nové formáty.

Nechcete být konkrétní..?

…dáme včas vědět. Nechtěl bych předbíhat…

Které pořady u diváků vítězí soudě podle ohlasů a průzkumů sledovanosti?

Bodujeme především kontinuálním aktuálním zpravodajstvím ze všech oblastí našeho života včetně sportu; nabízíme kvalitní původní i převzatou dramatickou a filmovou tvorbu, snažíme se o dobrou zábavu, domácí i zahraniční dokumentární tvorbu a již tradičně produkujeme velmi kvalitní pořady pro děti a mládež.

Připravujete také nějaké seriály?

Ano. Milovníci seriálů si opravdu přijdou na své. Na jejich vysílání se mohou těšit třikrát týdně – v pondělí, ve středu a v pátek vždy od osmi hodin večer na ČT1. Počátkem roku budeme reprizovat úspěšný seriál režiséra Jaroslava Hanuše a scenáristy Jana Míky Náměstíčko, na který navážeme v polovině února zbrusu novým seriálem Náves (půjde o volné pokračování). Nejenom mladší diváky, ale i pamětníky jistě potěší v neděli vpodvečer seriál Návštěvníci… A připravujeme samozřejmě i nové tituly – seriál z prostředí ledního hokeje Poslední sezona nebo sérii detektivek ze současnosti Eden. Navíc pokračujeme v reprizování Četnických humoresek. V Televizním studiu Brno už natáčíme dalších 13 nových částí, které diváci uvidí v roce 2007.

Děkuji za rozhovor.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .