Liberecko a Jablonecko mají novou lokální televizi

radiotv222Už třetí týden mohou televizní diváci v Liberci a Jablonci nad Nisou sledovat nový regionální kanál, který je šířen prostřednictvím kabelových rozvodů i terestrickým vysílačem. Jmenuje se TV RTM. Vznikl fúzí dvou malých televizí: TV Jablonec a RTM.

Už začátkem května jsme o chystané změně informovali v článku Kupují Rusové české lokální televize?, ve kterém jsme se zabývali spekulací, že za sloučením stojí ruští podnikatelé, kteří v Jablonci n.N. vlastní Hotel Merkur. Začátkem července RadioTV kontaktovalo ředitele TV RTM Zdeňka Chlebíka, který nám sdělil, že o této „fámě“ ví, ale podle jeho slov se nezakládá na pravdě. Chlebík se dále domnívá, že mylnou informaci o podnikatelích z Ruska, kteří údajně mají být v pozadí TV RTM, do světa vypustil liberecký redaktor deníku Mladá fronta Dnes, jenž jako první v regionální příloze tuto zprávu zveřejnil. Následně byla citována i dalšími médii.

RadioTV má zájem celou „kauzu“ rozplést, a proto jsme po telefonickém zkontaktování poslali Zdeňkovi Chlebíkovi seznam otázek, nebot nás o to požádal s tím, že se chce k danému tématu vyjádřit a mít jistotu, že jeho slova nebudou mylně interpretována a význam vět posunut do jiné roviny. Avšak do vydání tohoto článku redakce RadioTV dosud žádné vyjádření od pana Chlebíka neobdržela.

TV RTM je čistě lokální informační televizí

Televizi TV RTM vlastní RT Media, s.r.o., která je produkční a postprodukční společností. Televizní program TV RTM je šířen v kabelových sítích společností UPC, Česká republika a.s. a KELI s.r.o. v Liberci a Jablonci nad Nisou. Dále pak pozemním vysílačem na 45. kanále ERP 0,030 kW, jenž svým signálem pokryje pouze město Jablonec (zděděno po TV Jablonec).

Program je šířen v rámci informačních programů obou operátorů (UPC a KELI) od pondělí do pátku. Čas premiérového vysílání je vždy mezi 18:00 a 19:00 hodinou, reprízy vysílání jsou týž den v čase 22:30 – 23:30 hod a následující den mezi 11:30 – 12:30 hod.

Pořady programového bloku TV RTM tvoří alternativu celoplošným televizím. Jsou zaměřeny na regionální zpravodajství, živá moderovaná studia, publicistiku, zájmové a soutěžní pořady doplněné o dokumentární tvorbu. Podle informací na www.tvrtm.cz takto volená programová náplň nejen napomáhá zajišťovat informovanost obyvatelstva v dané oblasti atraktivní formou, ale současně zabezpečuje vysokou sledovanost tohoto televizního programu. Program je v souladu se zákony doplněn o komerční vysílání (reklama, inzerce atd.).

Programová skladba je neustále rozvíjena a přizpůsobována výsledkům průzkumu sledovanosti. Získání vysoké sledovanosti jednotlivých pořadů TV RTM je docíleno pomocí zvoleného systému opakování pořadů v různých časech. Zpravodajství dosahuje sledovanost až 75 % z celkového množství možných diváků (zdroj: www.tvrtm.cz).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .