Kindernay připravuje dvě televize: Galaxii a Galaxii Sport

radiotv22Kromě terestrické televize Galaxie chce Martin Kindernay provozovat placený kabelový a satelitní kanál Galaxie Sport. O jeho zařazení jedná s několika kabelovými společnostmi.

Místo jedné televize chce RTV Galaxie provozovat hned dvě. Kromě terestricky vysílající Galaxie, která nyní funguje pod názvy TV3 Praha a TV3 Hradec Králové, a jíž Rada pro rozhlasové a televizní vysílání odebrala 19. prosince licenci, usiluje Martin Kindernay o získání registrace pro šíření kabelového a satelitního kanálu Galaxie Sport. Za ten by si měli diváci připlatit v podobě objednání rozšířené nabídky jednotlivých kabelových společností.

Kabelovky jednají s Kindernayem

O zařazení sportovního kanálu Kindernay již jednal se společnostmi UPC a TES Media. Mluvčí UPC Česká republika František Malina serveru RadioTV řekl, že zatím došlo k jedné schůzce. „Další očekáváme za jeden až dva měsíce,“ dodal. Kindernay by rád prosadil Galaxii Sport i na Slovensku, proto už nyní shání slovenské komentátory a sportovní redaktory. Zda už RTV Galaxie vede jednání se slovenskými kabelovými společnostmi, se RadioTV nepodařilo potvrdit.

Terestrické vysílání TV3 hodlá Kindernay provozovat i nadále. Proti rozhodnutí rady, která jeho společnosti RTV Galaxie odebrala licenci, se hodlá soudit tak dlouho, jak to jen bude možné. Neúspěch si nepřipouští. „Když to bude třeba, budu se odvolávat až k mezinárodnímu soudu,“ řekl serveru RadioTV. Dokud soud pravomocně nerozhodne, může RTV Galaxie i přes verdikt rady nadále vysílat. Přerušovaný program Kindernay označuje dvěma názvy – v horním pravém horu obrazovky jako TV3 Praha nebo TV3 Hradec Králové, v levém dolním jako Galaxii.

Galaxie levnější než Sport 1?

Zahájení vysílání kanálu Galaxie Sport závisí na tom, jak rychle Rada vyřídí žádost RTV Galaxie o registraci k provozování kabelového a satelitního vysílání. „Podle zákona by Rada měla registraci vydat, nejde o klasické licenční řízení,“ míní Kindernay. Radní o této žádosti jednali už 5. prosince, podle mluvčího Pavla Baráka však došlo pouze k hlasování oběžníkovou metodou, které není závazné. „Rada registraci rozhodně nevydala,“ vyvrátil Barák nedávné tvrzení týdeníku Strategie.

Za příjem Galaxie Sport, která má vysílat přímé přenosy kanadsko-americké hokejové NHL, německé fotbalové Bundesligy a dalších prestižních sportovních utkání, by měl divák platit prostřednictvím předplacení rozšířené nabídky kabelové společnosti, která s RTV Galaxií uzavře dohodu o šíření tohoto kanálu. „Rozhodně to nebude pro diváka tak finančně náročné, jako byl Sport 1, jehož příjem byl také závislý na objednávce dalších programů, ale jejichž ceny se sčítaly,“ slibuje Kindernay.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .