Kindernay může přejmenovat TV3 na televizi Galaxie

radiotv221Rada pro rozhlasové a televizní vysílání povolila RTV Galaxii přejmenovat pozemní vysílání stanice TV3 na televizi Galaxie. K faktickému přejmenování ale zatím nedošlo, Martin Kindernay čeká na písemné vyjádření Rady.

Společnost RTV Galaxie může označovat své vysílání logem televize Galaxie, které nahradí označení TV3 Praha a TV3 Hradec Králové. Na svém úterním zasedání o tom rozhodla Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, která původně chtěla o přejmenování stanice jednat až po rozhodnutí soudu o pravomocnosti odebrání terestrických licencí RTV Galaxii. Martin Kindernay serveru RadioTV řekl, že ke změně názvu televize dosud fakticky nedošlo.

„Čekám na písemné vyjádření Rady, nebo alespoň zveřejnění části zápisu z jednání, podle kterého bych si to mohl ověřit. Zatím o tom vím pouze ze zprávy ČTK,“ řekl Kindernay. RTV Galaxie označuje pozemní vysílání TV3 v Praze a Hradci Králové dvěma logy: v pravém horním rohu obrazovky je označení TV3 Praha nebo TV3 Hradec Králové, v levém dolním je logo Galaxie. Program pro Prahu a Hradec Králové je rozdílný, pražské vysílání je obsáhlejší.

Hlavním důvodem k přejmenování stanice byl fakt, že značku TV3 vlastní bývalí Kindernayovi partneři z akciové společnosti TV3. Proto televize nemohla používat známé oranžové logo TV3, ale prosté označení, které tvoří bílá písmena a číslice. Ochrannou známku na název Galaxie sice od roku 1995 vlastnila společnost CET 21, která provozuje televizi Nova, RTV Galaxie ji od ní ale koncem minulého roku odkoupila.

Kindernayova firma v současné době vysílá na 9., 11. a 28. kanále v Praze a 46. kanále v Hradci Králové. Vysílání nadále přerušují titulky, které oznamují, že servisní společnost TV3 nedodala program. V oknech určených pro regionální vysílání se objevují zpravodajské relace složené z příspěvků agentury TVD, hudební pořady a sportovní přenosy. V době, kdy RTV Galaxie nesmí vysílat, běží její program pouze na vnitřním okruhu v sídle stanice na vojenském letišti v Hradci Králové – Věkoších.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .