Kdo do Salt Lake City? ČT má jasno: Balvín, Honys, Koliha a Erben

radiotv221Jiří Balvín odletí na zimní olympijské hry do Salt Lake City v polovině února. Česká televize zatím neví, kdo ho bude během jeho nepřítomnosti zastupovat. Jméno zástupce má Balvín sdělit šéfovi Rady ČT Janu Mrzenovi.

Česká televize posílá na XIX. Zimní olympijské hry do Salt Lake City štáb 19 lidí. Kromě nich se olympiády zúčastní také čtyři zástupci vedení televize včetně generálního ředitele Jiřího Balvína. Serveru RadioTV to řekl pověřený vedoucí PR a Promotion ČT David Jirušek. Náklady spojené s účastí delegace vedení ČT hradí Český olympijský výbor. Výdaje na zpravodajské pokrytí her ČT zatím nezveřejnila.

268 hodin ze Salt Lake City

Devatenáctičlennou výpravu ČT tvoří 13 redaktorů, dva kameramani, tři technici a jeden vedoucí výroby. „Je to malý, ale velmi výkonný štáb lidí na vysoké profesionální úrovni,“ míní Jirušek. Sousední Slovenská televize vysílá do Salt Lake City 14 lidí, z toho osm komentátorů. Objem vysílacího času věnovaný olympiádě v STV se rovná 300 hodinám, náklady dosahují 30 milionů slovenských korun. Jenom exkluzivní vysílací práva přišla STV na 205 amerických dolarů.

Česká televize chystá celkem 268 hodin olympijského vysílání, které zaplní zejména program ČT 2 (na programu ČT 1 se olympiáda objeví v klasických zpravodajských blocích). Kromě pozdně nočních přenosů a záznamů (časový posun způsobí, že převážná většina živých přenosů bude začínat po půlnoci, obvykle okolo druhé hodiny ráno) bude v permanentním provozu olympijské studio na Kavčích horách.

Kdo zastoupí Balvína?

Delegace vedení ČT odletí do Salt Lake City s několikadenním zpožděním.Kromě Balvína půjde o programového ředitele Petra Kolihu, ředitele zpravodajství Zbyňka Honyse a ředitele výroby Petra Erbena. Zatím není jisté, kdo bude v Balvínově nepřítomnosti řídit televizi. „O tom, kdo jej bude zastupovat, bude pan ředitel Balvín informovat předsedu Rady ČT Jana Mrzenu,“ odpověděl na dotaz RadioTV Jirušek. Tato informace podle něj zatím není aktuální, protože Balvín do Spojených států odletí až v druhé polovině měsíce.

Olympijské vysílání způsobí přetlak sportovních přenosů ve schématu ČT. Kromě olympiády jsou totiž v plánu přenosy fotbalové Ligy mistrů nebo Davisův pohár. Pro pokrytí všech sportovních akcí nebude stačit jeden program. „ČT situaci vyřešila operativně tak, že 19. února, kdy budeme mít na ZOH v boji o medaile Kateřinu Neumannovou a Aleše Valentu, odvysílá utkání Ligy mistrů AC Sparta Praha-Panathinaikos Atény ve 20:35 na programu ČT 1,“ přiblížil Jirušek. O umístění zápasu FC Barcelona – AS Řím, který proběhne o den později, ČT rozhodne podle umístění českých hokejistů v olympijském čtvrtfinále.

Fotbal nelze kvůli olympiádě vyřadit

Ligu mistrů nemůže ČT úplně vypustit, protože podle smluvních podmínek musí objednané zápasy odvysílat v přímém přenosu. Z celkového počtu 268 hodin olympijského vysílání věnuje ČT zhruba polovinu přímým přenosům, kterých bude přes 130. Olympijské studio zahájí vysílání v prvních minutách soboty 9. února, od 2:50 do 5:50 je na plánu přímý přenos ze slavnostního zahájení XIX. ZOH. V dalších dnech bude olympijské vysílání pravidelně začínat ve 14:00 a končit ráno v 6:00.

Šestnáctidenní olympijský maraton skončí v noci z neděle 24. na pondělí 25. února. Na tu ČT naplánovala přenos závěrečného ceremoniálu (2:50 – 5:15), který zopakuje ze záznamu ještě v pondělí večer od 20 hodin, rovněž na programu ČT 2.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .