Kanál Nat1 se objeví v síti Karneval

radiotv222První česká teleshoppingová televize Nat1 se ještě letos objeví v programové nabídce druhé největší kabelové sítě Karneval. Slibuje to Martin Dvořák, jeden z provozovatelů tohoto kanálu. Zároveň začala jednání s největší tuzemskou kabelovou společností UPC. Nabídková televize zatím vysílá v kabelových rozvodech společnosti Katro v Semilech.

“Zkušební vysílání pro Prahu a okolí je otázkou několika málo týdnů.V celé síti bychom rádi vysílali ještě do konce roku, avšak zařazení podléhá časově náročné proceduře,” tvrdí Dvořák. Druhý z majitelů a jednatel společnosti Nat1 Luboš Lidický v dopise pro RadioTV před časem sliboval, že se televize objeví ve společné nabídce firem TES Media a Intercable CZ (nyní Karneval) už během září nebo v říjnu.

Jednání ztěžuje především fakt, že kabelové společnosti po stanici požadují, aby jim za zařazení do programové nabídky platila. “U operátorů se snažíme o „poplatkové prázdniny“. Zřejmě to nebudou dva roky prázdnin, uvítali bychom několik měsíců,” řekl Dvořák serveru RadioTV. “Provozní náklady výroby a vysílání jsou samozřejmě značné a zpočátku, při menším potenciálu diváků, nemůžeme ani my požadovat od zadavatelů Produktových bloků stejnou sumu jako později.”

Nabídková televize Nat1 vysílá 12 hodin denně teleshoppingové bloky zaměřené na různé produkty. Ty prokládá klasickými reklamními bloky. Se stanicí spolupracují bývalí moderátoři Televizních novin na Nově Eva Jurinová a Zbyněk Merunka. Televize si vyměňuje některé produktové bloky s podobně zaměřeným slovenským kanálem TVA, který zahájil vysílání letos na jaře.

Nat1 získala licenci pro vysílání v kabelových rozvodech loni v květnu, vysílání zahájila 23. května v Semilech. Od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání má také oprávnění pro vysílání prostřednictvím satelitu. Po Praze by se program Nat1 měl objevit i v Brně, Ostravě a dalších velkých městech. Jednání o zařazení stanice do nabídky UPC jsou podle Martina Dvořáka ve stavu “pokročilejšího” začátku, což potvrdil i mluvčí UPC František Malina.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .