Je libo operu, plachtění, erotiku nebo Kanárské ostrovy?

radiotv22Kabelová televize se v posledních letech stala pro spoustu z nás neodmyslitelnou součástí našeho života. Kromě běžně dostupných programů má kabelovka pro své diváky i pár speciálních programů, které na anténu chytit nelze. Nabídka některých kabelových operátorů je pestrá. I když v malých městech ne tolik, přesto se divák dostane k zajímavým programům.

Ne každý ovšem nabídku využije úplně celou a tak v Německu operátoři přicházejí s nejrůznějšími balíčky, kde je možné si vybrat určitý přednastavený soubor programů nebo si dokonce naprogramovat balíček televizních programů podle svých představ. Digitální kabelová televize nabízí kromě běžných kabelových programů i spoustu stanic zaměřených na jednu velice úzkou cílovou skupinu. Některé z těchto stanic (např.: Wein TV, Bahn TV ) jsme Vám už představili, některé určitě sami znáte (Reality TV, Private Blue). Teď se pojďme podívat na to, jak vypadá nabídka společnosti ish, která provozuje kabelovou televizi a připojení k internetu v německé spolkové zemi Severní Porýní Vestfálsko.

Nabídka obsahuje kolem 80 TV programů plus jako bonus 23 terestrických a 47 speciálních kabelových rádií. Samozřejmě že nabídka se liší podle regionu. Ne všude je možné přijímat všechno. Pojďme se ale podívat na to, z čeho si může zájemce o kabelovou televizi například v Düsseldorfu vybrat. Ať už si zákazník vybere jakoukoliv nabídku, vždy je zde nějaký základ, který je společný pro všechny balíčky. Tento základ obsahuje 21 televizních a 23 rozhlasových stanic. Kromě veřejnoprávních stanic jako ARD (i s verzemi jako EinsMuxx, EinsFestival a EinsExtra), ZDF (včetně všech digitálních odnoží jako ZDF Dokukanal, ZDF Theaterkanal a ZDF Infokanal) a třetích programů jednotlivých spolkových zemí (BR3, MDR, NDR, WDR, SW apod.), obsahuje i německo-francouzský kulturní kanál Arte a program Phoenix.

V základní nabídce pak ještě najdeme ish Infokanal, který informuje o novinkách na kabelové televizi. Pak je tu zmiňovaná železničářská televize Bahn TV, křesťanský program Bibel TV, katolická K-TV, seznamovací Kontakt TV, MTV, MTV2 Pop, Tele 5, francouzská TV5 a BBC World. Hospodářské informace může divák sledovat na Bloomberg TV. Zahrát si interaktivní hry je možné na kanálech K1010, 9Live, Spi.Ka. TV a RAZE.TV. Dokumenty a pořady o přírodě nabízí Terra Nova. Zábavu a regionální informace z Porúří začne v krátké době vysílat Rhein-Ruhr TV. O cestování a případně i nabídkách cestovních kanceláří jsou programy jako Sonnenklar TV a TV lastminute.de. Do nabídky ish free ještě patří turecký veřejnoprávní program TRT Int. Z rozhlasových stanic, těch je 23, tady najdeme veřejnoprávní programy jako Bayern 1,Bayern 4 Klassik, B5 aktuell, NDR Info, Fritz, Sputnik, Radio multikulti, Jump, MDR Figaro, NDR Kultur, rakouské Österreich 1 a další.

Každý klient kabelové televize ish se může těšit i z bohaté nabídky ish audio, která obsahuje 47 rozhlasových stanic orientovaných na různé hudební styly. Vysílání těchto kabelových rádií není přerušované reklamou ani moderátorskými vstupy. Nabídka obsahuje například stanici vysílající moderní country. Tradiční country je už na samostatném programu. Ve skupince pop najdeme 3, u rocku také 3, u jazzu už 4, u soulu 5 a u oldies dokonce 6 stanic. Nechybí ani taneční hudba, opery, klasika, latinskoamerické rytmy, německé šlágry, turecká muzika, hity z Francie nebo Nizozemí, současná italská hudba, německý folk nebo rock a hity z Britských ostrovů.

Každý zákazník kabelové televize ish má k dispozici i službu video na požádání. Filmy je možné si objednat buďto pomocí sms nebo po telefonu. Ukázky filmů je možné si prohlédnout na internetu nebo na speciálním ukázkovém kanálu. “Vypůjčení“ si jednoho takového filmu přijde na 3 euro, v případě erotického zaplatí uživatel 3,90.

Za 4,50 euro je k mání balíček pro rodiny ish Family. Ten kromě výše uvedené nabídky obsahuje dalších 12 programů. Akční a napínavé filmy a seriály přináší kanál 13th Street. Jaké filmy a seriály vysílá kanál Sci Fi asi není nutné dodávat. Filmy běží také na kanálu Silverline Movie Channel. Filmy a kinomagazíny jsou na Kinowelt TV Premium. Dokumenty přináší Planet. Zajímavosti ze světa vědy můžou rodiny sledovat na kanále einstein.tv a dějepisu se přiučí na The History Channel. Lidovou hudbu hrají na Starblitz Tyto programy jsou v němčině. Club je stanice, která vysílá zábavné pořady a kromě němčiny tady divák uslyší i angličtinu. Filmy o zvířatech přináší francouzský kanál Animaux. Svět šoubyznysu z Hollywoodu přibližuje kanál E! Entertainment. Ten vysílá anglicky stejně jako BBC Prime. To se dělí o frekvenci s BBC Learning, který je možné zachytit od 1 do 7 ráno.

O euro levnější, tedy za 3,50, je balíček ish Active. Ten je určen všem aktivním lidem, kteří se zajímají o sport, trendy a módu. Žádný z programů obsažených v tomto balíčku nevysílá v němčině. Až na Motors TV. Tato televize vysílá pořady o motoristickém sportu a němčina se tady mísí s angličtinou. Stejného zaměření je i AB Moteurs, který vysílá jen francouzsky. Anglicky vysílá kanál Extreme Sports (známý i našim divákům), ESPN Classic Sport, Eurosportnews a NASN, který se zabývá sportem v USA. Angličtina a francouzština se střídají na programu Sailing Channel. Ten, jak název napovídá, je určen fanouškům plachtění. A pak v tomto balíčku ještě najdeme program u kterého jazyk (v tomto případě angličtina) není tak důležitý. Erotický kanál známý i v ČR Private Blue.

Hudební fanoušci ocení nabídku ish Music za 3 euro. Tady jsou všechny programy v angličtině. Jedná se o MTV hits! S mezinárodními hity, VH1 Europe s hity 60. až 90. let, VH1 Classic s klasiky rocku a popu. Dále nabídka obsahuje MTV Dance, MTV base, které hraje hip-hop, soul a R&B. A nakonec ještě MTV2 s nezávislou hudbou a alternativou.

Koho zajímají trendy, životní styl a vůbec život okolo něj, zvolí nejspíš nabídku ish Lifestyle. Za 4,50 euro měsíčně si může divák dopřát například už zmiňovanou televizi o víně Wein TV, zábavu z Hollywoodu na E! Entertainment, který je stejně jako podobně zaměřený Club i v nabídce ish Family. Dále tady najdeme i nám dobře známou Reality TV. Hip-Hop, black music a R&B přináší Trace.tv. O životním stylu a o homosexuálech je italská Gay.tv. Módu může divák sledovat na Fashion TV. Magazíny a rady pro zdraví nabízí Vitalissimo. Ve španělštině tady pak ještě vysílá Canal Canarias, který informuje o všem možném, co souvisí s Kanárskými ostrovy.

Nejméně programů a přitom nejdražší. To je paket ish Private za 5 euro. Tady najdeme výhradně kanály pro dospělé. Private Blue, The Adult Channel a Erotik First.

V případě že někomu nebude konfigurace jednotlivých balíčků vyhovovat, může si klient vybrat z nabídky programů ty, které chce a vytvořit si vlastní nabídku. Ten kdo tráví před obrazovkou více času a má zájem sledovat úplně všechno, může využít nabídky ish Premium. Za 12,50 euro může mít úplně všechny programy, které se nabízejí v jednotlivých balíčcích plus základní nabídku.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .