Čistý zisk CME vzrostl meziročně o 306%

Vlastník televize Nova, bermudská společnost CME, dosáhla ve druhém čtvrtletí tohoto roku čistého zisku 34,6 mil. dolarů. To je o 306% více než ve stejném období loňského roku. K tomuto dobrému výsledku přispěly aktivity společnosti na všech trzích, kde působí, s výjimkou Ukrajiny.

Nad očekávání dobrých výsledků dosáhla ve druhém čtvrtletí společnost CME, která vedle TV Nova vlastní televizní stanice v dalších zemích střední a východní Evropy. Čistý zisk společnosti dosáhl v tomto období 34,6 mil. dolarů, což je o 306% více než ve stejném období loňského roku. Konsolidované tržby dosáhly úrovně 216,3 mil. dolarů, meziročně o 38,1% více. Za těmito výsledky stojí především zmíněný nárůst tržeb a snížení korporátních provozních nákladů.


Tržby TV Nova dosáhly 80,5 mil. dolarů, což je meziročně o 43% více. Podobně se vyvíjely tržby i na dalším důležitém trhu CME v Rumunsku – tržby zde dosáhly úrovně 52,2 mil. dolarů (meziročně +38,3%). Na Slovensku vzrostly tržby společnosti o 47,9% na 29,7 mil. dolarů, ve Slovinsku o 29,2% na 20,1 mil. dolarů a v Chorvatsku o 84,4% na 10,4 mil. dolarů.


Zklamáním byly výsledky dosažené na Ukrajině, kde tržby vzrostly jen o 9,9% na 23,4 mil. dolarů. „Přestože jsme nespokojeni s vývojem hrubého zisku Studia 1+1, jsme přesvědčeni, že se Ukrajina v příštích letech stane našim největším trhem, na kterém budeme působit,“ říká v prohlášení CME její výkonný ředitel Michael Garin.


Ve zprávě o výsledcích svého hospodaření společnost rovněž uvádí, že hodlá v roce 2007 investovat 10 mil. dolarů do rozvoje aktivit nesouvisejících s televizním vysíláním.


CME provozuje televizní stanice v šesti zemích střední a východní Evropy – v Chorvatsku (Nova TV), České republice (TV Nova, Galaxie Sport), Rumunsku (PRO TV, Acasa, PRO Cinema, PRO TV International, Sport.ro), na Slovensku (Markíza), Slovinsku (POP TV, Kanal A) a na Ukrajině (Studio 1+1, Studio 1+1 International, Kino, Citi).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .