Internetové „želízko v ohni“ pro atletické ME najdete na adrese www.atletika02.cz

radiotv222Praha, 1.8.2002 – Atletika, v posledních letech jedna z nejúspěšnějších disciplín českých sportovců, se chystá na Mistrovství Evropy, které odstartuje na začátku příštího týdne v Mnichově. Odpovědí České televize na očekávaný zájem českých fanoušků  je nejen komplexní pokrytí celé akce na obrazovce, ale také speciálně připravená internetová stránka, kterou ČT připravila   ve spolupráci se serverem Sportovni noviny.

Již od pondělí 22.7 je na adrese www.atletika02.cz připravena největší kolekce informací a zajímavostí vztahujících se k letošnímu ME a účasti českého atletického týmu. Česká televize (www.czech-tv.cz) a populární sportovní server www.sportovninoviny.cz spojily opět své síly a připravily rozsáhlý internetový zpravodajský projekt, který je postaven především na zprostředkování informací přímo od zdroje. Z Německa budou návštěvníky serveru informovat týmy reportérů České televize a zpravodajů České tiskové kanceláře, kteří stránkám www.atletika02.cz poskytují to nejrozsáhlejší informační zázemí.

Denně budou na stránky proudit okamžité zprávy ze sportovišť i ze zákulisí, aktuální výsledky a mnoho dalších informací. Návštěvníci serveru budou moci soutěžit o ceny, hlasovat v anketách či vyhledávat detailní informace o historii atletiky. Autoři stránek chtějí prezentovat zpravodajství přesně a bez zpoždění, jednoduše, přehledně a s uživatelským pohodlím.

„Úspěch našich společných webů ze Zimních olympijských her, MS v hokeji či z fotbalového šampionátu nám přinesl množství dobrých zkušeností a pozitivních diváckých resp. uživatelských ohlasů,“ hodnotí spolupráci mezi Českou televizí a Sportovními novinami jejich vedoucí redaktor Kamil Vecheta. „I na novém webu z atletického šampionátu najdou čtenáři vše, co potřebují vědět. Zaměřujeme se tradičně nejen na objem informací, ale i na jejich rychlost a přehlednost,“ řekl Vecheta.

„Fanoušek, který sleduje sportovní přenosy na programech České televize očekává od ČT kvalitně odvedenou práci a od našich komentátorů výkony na vysoké profesní úrovni. Obého se našemu divákovi dostává měrou vrchovatou. Stalo se však již samozřejmostí, že Česká televize stále častěji rozšiřuje svoji službu divákovi i na poli internetového zpravodajství. I proto jsme letošní přenosy z ME v atletice obohatili o kvalitní informační servis na internetu. Jsme přesvědčeni o tom, že ve spojení se Sportovními novinami vzniká další projekt, který uspokojí i toho nejnáročnějšího sportovního fanouška,“ dodal David Jirušek, vedoucí PR&Promotion ČT.

ARBOmedia, Štěpán Wolde: „Spolupráce mezi dvěma tak silnými subjekty jakými jsou Česká televize (na TV trhu) a Sportovní noviny (na internetu) je vždy příslibem. Po zkušenostech s přípravou předchozích společných projektů (ZOH, MS ve fotbale, MS v hokeji), se takový servis velmi rychle stal standardem, který diváci i internetoví „surfaři“ vyžadují a očekávají. I pro zadavatele reklamy je takové „crossmediální“ spojení ověřenou a efektivní příležitostí pro komunikaci.

Základ prezentace České televize byl na adrese www.czech-tv.cz položen k 1. 10. 1996.V současné době nabízí veškeré informace o instituci jako takové, kompletní informační servis o pořadech, filmech, projektech a aktuálním dění v České televizi.

Sportovní noviny (www.sportovninoviny.cz) jsou vyhledávaným místem českého internetu od léta 1999. Vydavatelem tohoto největšího univerzálního sportovního serveru na českém internetu je firma Neris s.r.o.

Štěpán Wolde
e-mail: swolde@arbomedia.cz
Tel: +420 (2) 510 82 277
Fax: +420 (2) 510 82 104

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .