Honys se pře s Vávrou o Železného

radiotv22Bývalý šéf mého sekretariátu se snaží ve funkci ředitele zpravodajství České televize korigovat reportáže ČT o Vladimíru Železném, tvrdí ředitel ČNTS Jan Vávra. Honys to odmítá.

Kritiku generálního ředitele České nezávislé televizní společnosti Jana Vávry odmítá jeho bývalý podřízený, nynější pověřený ředitel zpravodajství České televize Zbyněk Honys. Vávra jej na nedávném chatu portálu iHned kritizoval za to, že se snaží cenzurovat reportáže ČT o řediteli TV Nova Vladimíru Železném. Honys toto tvrzení odmítá.

„Není samozřejmě podivné, že by Jan Vávra ve vysílání ČT sledoval nejraději pouze reportáže o Vladimíru Železném. Ostatně je v tom téměř smysl jeho současné existence,“ řekl Honys serveru RadioTV. Na Vávrovo tvrzení, že se vedení ČT snaží u svých reportérů omezit kritiku šéfa TV Nova, Honys řekl, že se ČT tomuto tématu věnuje velmi podrobně a Janu Vávrovi i Vladimíru Železnému nezávisle.

Vávra svou kritiku doplnil tím, že se Honys specializuje na bývalé redaktory ČNTS, kteří nyní pracují v redakci publicistiky ČT. Sám Honys byl v letech 1997-99 přímým podřízeným Vávry, nejprve jako vedoucí odboru, editor Televizních novin a scénárista, a od roku 1999 jako ředitel úseku vnitřních vztahů ČNTS a šéf Vávrova sekretariátu. Právě z této pozice v březnu letošního roku odešel na Kavčí hory.

Honys nejprve přijal nabídku prozatímního ředitele ČT Jiřího Balvína na funkci šéfa sekretariátu, po několika dnech jej však Balvín pověřil výkonem funkce ředitele zpravodajství. Na tuto funkci nyní Balvín vypsal výběrové řízení, kterého se Honys chystá zúčastnit. Balvín, kterého Rada ČT na veřejném zasedání 31. října potvrdila ve funkci řádného generálního ředitele, o Honysovi řekl, že j to muž na svém místě.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .