Finalisté soutěže Paragraf 11/55 na Nově

radiotv22227. května proběhlo na půdě Senátu finále soutěže Paragraf 11/55, o den později dostali jeho účastníci malý dárek – mohli se podívat do „zákulisí“ televize Nova.

Poprvé měly tuto možnost děti, které se dostaly do posledního kola soutěže, konané pod záštitou ministra školství, v loňském roce. Návštěva je natolik zaujala, že pořadatelé, zástupci Aliance 18, požádali vedení Novy o podobnou exkurzi i pro letošní soutěžící. Na barrandovský kopec, kde Nova sídlí,  tak přijelo v úterý 28. května 70 deseti až patnáctiletých žáků a žákyň, mezi nimiž je jistě nejeden budoucí právník. Jak totiž název soutěže napovídá, jejím cílem je zvýšení právního vědomí mládeže a soutěžící tedy odpovídají na otázky z oblasti lidských práv, trestního zákoníku, ústavy apod.

Návštěva v Nově však přesvědčila, že školáci myslí nejen na paragrafy, ale že je přinejmenším stejně zajímá i televizní provoz. Možnost podívat se do studia, kde se natáčí populární soutěž Nejslabší! Máte padáka!, vidět „zblízka“ jeho moderátorku Zuzanu Slavíkovou a odnést si dokonce její podpis byl dárek, na který se nezapomíná.  Další zajímavosti o soutěži jim  prozradili tvůrci pořadu „v čele“ s režisérem Rudolfem Kudrnáčkem a dramaturgem Rostislavem Uhrem. Milé překvapení však čekalo účastníky exkurze i v samém závěru – byla jím improvizovaná autogramiáda s šéfredaktorem redakce publicistiky Radkem Johnem a reportérem Televizních novin Janem Tunou.

Jindřich Vaněk, tiskový mluvčí Aliance 18 (uskupení, jehož hlavním úkolem je v praxi prosadit zákon omezující nezletilým přístup k tabákovým výrobkům), organizace pořádající tuto soutěž, na otázku proč se obrátili právě na televizi Nova, řekl: „Hlavně proto, že jsme vloni u televize Nova nalezli slyšení, zástupci televize nás přijali, ačkoli je Nova soukromou, nikoli veřejnoprávní institucí. Stala se z toho už trošku taková tradice.“

TV NOVA – PUBLIC RELATIONS

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .