Česká televize žene neplatiče poplatků k soudu

Dlužníci televizních poplatků dluží České televizi bezmála 35 milionů korun. V rámci dlouhodobého projektu vymáhání svých pohledávek na ně ČT minulý týden podala žaloby. Vydání prvních platebních výměrů očekává již tento týden.

Česká televize pokračuje ve svém dlouholetém projektu vymáhání dlužných televizních poplatků, který zahájila v roce 2005. Tehdy její seznam dlužníků čítal 553 000 jmen. Po odstranění chyb, splacení dluhu částí dlužníků nyní ČT zažalovala zbylých 28 487 dlužníků o celkem 34 816 442,50 Kč.


„Česká televize dlouhodobě usiluje o nastavení rovných podmínek pro všechny držitele televizního přijímače“, říká k tomuto kroku mluvčí ČT Martin Krafl a dodává: „ Česká televize nechce znevýhodňovat spoluobčany, kteří platí včas a řádně televizní poplatek.“


Příslušné žaloby podala ČT k okresním a obvodním soudům minulý týden. Nejnižší žalovaná částka činí 116 korun, nejvyšší pak 23 850 Kč. Průměrná výše žalovaného obnosu je 1 222 korun. Vydání prvních platebních výměrů očekává již tento týden.


Významným pomocníkem v tomto úsilí je jí i nový Zákon o televizních a rozhlasových poplatcích, který přesně definuje poplatníka televizního poplatku a umožňuje ČT získat přístup do databáze energetických rozvodných společností pro získání kontaktu na případné dlužníky. K hledání dlužníků využívá ČT rovněž databáze držitelů dekódovacích karet k satelitním přijímačům či databáze Českého rozhlasu s poplatníky rozhlasového poplatku.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .