Odboráři v ČT bojkotují plastové kelímky

radiotv223Odboráři z redakce zpravodajství České televize se připravují na bojkot stravovacího zařízení Eurest na Kavčích horách. Důvodem je nový systém vydávání nápojů, podle kterého by si každý musí zakoupit umělohmotný kelímek.Do absurdity dohnali odboráři z redakce zpravodajství České televize boj za svá práva. Na čtvrtek 2. května svolali „veselý bojkot“ stravovacího zařízení Eurest na Kavčích horách, které změnilo systém vydávání nápojů. Od začátku května si musí každý strávník při výběru nápoje zakoupit také plastový kelímek. Doposud bylo možné čepovat nápoje i do vlastních nádob. O bojkotu, který organizuje vedoucí vydání hlavní zpravodajské relace Události Štěpán Hájek a vedoucí regionálního zpravodajství Adam Komers, ví i ředitel zpravodajství Zbyněk Honys.
„Informaci jsem obdržel od dvou odborářů prostřednictvím hromadného e-mailu ČT. Je to věc odborů, osobně si ve stravovacích zařízeních budu kupovat co chci a kdy chci. Předpokládám, že akce nenaruší chod zpravodajství,“ odpověděl Honys na dotaz serveru RadioTV. Podle šéfredaktora zpravodajství Karla Nováka proběhne plánovaný bojkot mimo pracovní povinnosti redaktorů, a chod redakce nijak neovlivní. Akci má na starost redaktor Martin Vlk, který bude poblíž stravovacího zařízení čepovat zájemcům kávu zdarma – ovšem pouze do vlastních nádob, které si redaktoři přinesou sebou.
„To je, samozřejmě, pouze veselý začátek. V dalších dnech – podle toho, jak se to stihne zorganizovat – chceme jeden den zasvětit co možná nejúplnějšímu bojkotu Eurestu,“ napsal v e-mailu zaměstnancům ČT vedoucí vydání Událostí Hájek. Ten se společně s Komersem zasadil o odvolání šéfa stravovací komise Nezávislé odborové organizace ČT. „Samozřejmě nám nejde jen o plastové kelímky. Nespokojenost se stravováním ve zpravodajství jednoznačně roste a problém se dotýká každého z nás. Nevyhovuje kvalita jídla, sortiment, chybí celodenní nabídka hotových jídel. Mnohým se nelíbí ani cena, kterou platíme,“ vysvětluje Hájek.
Podle Nováka je nespokojenost redaktorů se stravováním dlouhodobá. Česká televize uzavřela s Eurestem smlouvu, na jejíž základě firma obstarává stravování pro celý komplex na Kavčích horách. Odboráři si stěžují, že se tím zaměstnanci ČT stali rukojmími monopolu jedné stravovací společnosti. „Všechno to, co podnikáme, je jenom začátek,“ slibuje Štěpán Hájek.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .