CME rostou výnosy, přesto je letos zatím ve ztrátě

CME zveřejnila hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí. Tahounem růstu jsou aktivity společnosti především v Rumunsku a Česku. Ve Slovinsku zaznamenala společnost úspěch díky reality show BAR. Akcie CME po oznámení výsledků na Pražské burze ve čtvrtek posílily, aby následně v důsledku „povýsledkového“ vybíraní zisku v pátek propadly pod úroveň čtvrteční otevírací ceny.

Minulý čtvrtek zveřejnila společnost Central European Media Enterprises (CME), vlastník TV Nova, hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí. Čisté příjmy vzrostly o 29% na 112,5 mil. USD, provozní zisk vyskočil o 38% na 6,6 mil. USD. Za první tři čtvrtletí letošního roku se pak výnosy CME zvýšily o 56% na 388,8 mil. USD a provozní zisk se zvýšil o 57,5 mil. USD na 66,8 mil. USD. Čistá ztráta za první tři čtvrtletí dosáhla 5,8 mil. USD v porovnání s čistým ziskem 7,8 mil. USD ve stejném období loňského roku.


Meziroční nárůst za první tři čtvrtletí letošního je do určité míry rovněž způsoben konsolidací TV Nova a TV Markíza, jejichž výsledky nebyly ve stejném období loňského roku plně zahrnuty. Dolarové vyjádření ekonomických výsledků je pak ovlivněno oslabením amerického dolaru vůči národním měnám zemí, ve kterých CME operuje. Akcie CME po oznámení výsledků na Pražské burze ve čtvrtek posílily, aby následně v důsledku „povýsledkového“ vybíraní zisku v pátek propadly pod úroveň čtvrteční otevírací ceny.


Zajímavé výsledky uvádí CME u svých českých aktivit (TV Nova + Galaxie Sport): Čisté výnosy za první tři čtvrtletí letošního roku se oproti stejnému období loňského zvýšily o 54,5% na 137 mil. USD. Růst na takové úrovni dosahuje CME už jen v Rumunsku: zdejší výnosy zaznamenaly nárůst o 45% na 96,9 mil. USD. Aktivity v těchto dvou zemích jsou tak pro CME klíčové jak z pohledu jejich objemu a podílu na celkových aktivitách CME, tak i díky svému výraznému růstu.


V prezentaci pro investory si manažeři CME pochvalují i „on-line a on-air úspěch reality show BAR“ na jejich POP TV ve Slovinsku. Stejná show, která byla uvedena na české PRIMA TV, skončila v konfrontaci s původní tvorbou na TV Nova fiaskem.


CME vlastní televizní stanice v šesti zemích střední a východní Evropy. Vedle českých stanic TV Nova a Galaxie Sport jí patří stanice v Chorvatsku (Nova TV), Rumunsku (PRO TV, Acasa, PRO Cinema), na Slovensku (Markíza), ve Slovinsku (POP TV, Kanal A) a na Ukrajině (Studio 1+1, Studio 1+1 International, Kino, City).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .