Chystá Železný na Slovensku JOJ TV?

radiotv22Slovenská televizní síť Global se patrně přejmenuje na JOJ TV. Logo stanice bude připomínat logo televize Nova, od které bude JOJ TV přebírat velkou část programu.

Slovenská Nova patrně ponese název JOJ TV. Ochrannou známku včetně grafické podoby loga, které od jara příštího roku s největší pravděpodobností nahradí slovenskou síť regionálních televizí Global, si nechala u Úřadu průmyslového vlastnictví SR zaregistrovat košická společnost MAC TV. Tu ze 70 procent kontroluje Česká produkční invest, dceřinná společnost servisní organizace TV Nova, České produkční 2000.

Nebude to Nova Slovakia

Změnu názvu televize Global ve svém pořadu Volejte řediteli již několikrát připustil generální ředitel Novy Vladimír Železný. Ten jezdí na Slovensko osobně dohlížet na změny, kterými musí Global alias JOJ TV v průběhu několika málo měsíců projít. „Stále se dohadujeme, protože nás napadlo jedno jméno, které je takové trochu zvláštní. Ono má takové zvláštní dva významy a mí poradci mi říkají: Ale pozor, on by si to někdo překlopil do toho druhého. Já říkám: Ne, pokud řekneme, že to má tento význam,“ řekl Železný ve Volejte řediteli 17. listopadu.

Ve stejném pořadu šéf Novy naznačil, že definitivní jméno Globalu by se diváci měli dozvědět do dvou nebo tří týdnů. Žádost o registraci názvů JOJ a JOJ TV podala MAC TV o týden později, 23. listopadu. Písmenko „O“ v názvu stanice má velmi podobný tvar jako „O“ v logu televize Nova. Ochrannou známku na slovní název MAC TV si pro změnu v polovině listopadu zaregistrovala společnost CET 21, která provozuje TV Nova. Mluvčí Novy Martin Chalupský serveru RadioTV řekl, že o názvu pro Global se zatím jedná.

Global je televize bez licence

Televizní síť Global sdružuje přes třicet regionálních a lokálních televizí, jejichž licence vlastní několik různých provozovatelů. Dohromady je váže smlouva o odebírání společného programu, který připravuje společnost TV Global a košická televize Naša, kterou provozuje firma MAC TV. Ta vlastní také lukrativní licence pro regionální vysílání v Bratislavě, Žilině a Hlohovci, které pro ni ve výběrovém řízení slovenské Rady pro vysílání a retranslaci získal Vladimír Železný.

Většinovým vlastníkem MAC TV je Česká produkční invest, 30 procent patří bývalému generálnímu řediteli TV Global Marcelu Děkanovskému. Česká produkční invest jmenovala do ředitelské funkce v Globalu bývalého šéfa bratislavského Institutu pro veřejné otázky Richarda Rybníčka. Podle Železného by měl Global/JOJ TV v následujícím roce projít třemi fázemi vývoje, na jejichž konci by měl být plnohodnotnou konkurencí nejsledovanější slovenské televize Markíza.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .