ČAKK uspořádala 3. výroční konferenci Czech Broadband CACC 2002

radiotv221ČAKK poprvé veřejně vystoupila pod svým novým názvem a představila své zaměření na podporu celého elektronického komunikačního trhu

Praha, 26. února 2002 – Česká asociace kompetitivních komunikací (ČAKK) uspořádala již třetí výroční konferenci zaměřenou na širokopásmové elektronické komunikace. Prestižní akci pro odbornou veřejnost z celé Evropy pod názvem Czech Broadband CACC 2002 včera slavnostně zahájil prezident ČAKK Zdeněk Vaníček. Zahájení proběhlo za přítomnosti ministra dopravy a spojů České republiky Jaromíra Schlinga, ministra, vedoucího Úřadu vlády ČR a předsedy Rady vlády pro státní informační politiku Karla Březiny, výkonného ředitele Evropské asociace kompetitivních komunikací (ECTA) Phila Evinse a řady dalších významných osobností.

Vzhledem k novému zaměření asociace se tato konference zaměřovala nejen na kabelové komunikace a širokopásmové služby, ale na celé telekomunikační odvětví. V rámci seminářů a panelových diskusí vystoupili například odborníci ze společností Motorola, Telenor Networks, CECom, Contactel, GTS, Aliatel, Hughes Network Systems, Andersen, Intercable CZ, TES Media, UPC Česká republika, HBO nebo Zone Vision. Programu se aktivně zúčastnili také představitelé Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, Českého telekomunikačního úřadu a Ministerstva dopravy a spojů.

Česká asociace kompetitivních komunikací zde také poprvé veřejně vystoupila pod svým novým názvem, který nyní plně reflektuje její cíle a zaměření. ČAKK si klade za cíl reprezentovat a hájit zájmy všech alternativních telekomunikačních společností a být hlavní hybnou silou při vytváření otevřeného a konkurenčního telekomunikačního trhu v ČR.

Prezident ČAKK Zdeněk Vaníček uvedl, že změna jména asociace není jen formální záležitostí, ale vystihuje její odhodlání dokončit transformaci ve sdružení elektronických komunikací a širokopásmových služeb. „Díky novému zaměření bude členství v asociaci atraktivnější i pro ostatní telekomunikační společnosti – ČAKK nyní intenzivně jedná například s dalšími alternativními operátory pevných, bezdrátových, ale i mobilních a jiných sítí,“ řekl Zdeněk Vaníček.

Robert H. Gardner, předseda představenstva ČAKK, dodal: „Asociace touto změnou chce dát také jasně najevo, že již není pouze sdružením kabelových operátorů, ale všech alternativních společností, které chtějí přispět k vytváření liberalizovaného prostředí na českém telekomunikačním trhu.“

Ministr Jaromír Schling přivítal transformaci ČAKK v širší sdružení kompetitivních komunikací a její odhodlání dovést do úspěšného konce plán na založení národní pobočky ECTA v České republice. Současně podpořil názor ČAKK, že společně s novelou zákona o telekomunikacích je též nutné zahájit legislativní práce na odpovídajících změnách zákona o rozhlasovém a televizním vysílání a přípravu zákona o digitálním vysílání v duchu nového regulačního rámce elektronických komunikací Evropské unie.

Phil Evins, výkonný ředitel ECTA, řekl: „Zaměření ČAKK na celé elektronické komunikační odvětví reflektuje celosvětový trend. Naše zkušenosti nám potvrzují, že společný a jednotný hlas, který reprezentuje nově příchozí telekomunikační společnosti, je pro liberalizaci trhu klíčový. Doufám, že ČAKK bude v budoucnu schopna plnit tuto důležitou roli a reprezentovat asociaci ECTA v České republice.“

O asociaci ČAKK
Česká asociace kompetitivních komunikací sdružuje největší kabelové společnosti a alternativní operátory v ČR, poskytovatele programů, dodavatele technologií a poradenské firmy. Asociace si klade za cíl přispět k budování moderní infrastruktury a informační společnosti v České republice. Současnými řádnými členy asociace jsou UPC Česká republika, Intercable CZ, TES Media, SELF servis, SATT, HBO, Hughes Network Systems, Lica a nově i Telenor Networks.

Asociace vznikla v roce 1998. Založily ji přední společnosti poskytující služby kabelových komunikací v ČR – Kabel Plus, Kabel Net Holding a Dattelkabel (dnes součástí UPC ČR), Intercable CZ a TES Media. Dalšími zakládajícími členy byly HBO ČR, dodavatel programů a společnost Hughes Network Systems, dodavatel telekomunikačních technologií. ČAKK vystupovala až do konce roku 2001 pod názvem Česká asociace kabelových komunikací.

ČAKK je od roku 2000 členem ECTA (European Competitive Telecommunications Assocation – www.ectaportal.com) sdružující evropské telekomunikační operátory, výrobce telekomunikačních zařízení a poskytovatele dalších služeb spojených s telekomunikační oblastí. Cílem ECTA je vytvořit celoevropskou asociaci, která bude globálně řešit otázky týkající se telekomunikačního odvětví. Jedním z dlouhodobých cílů ČAKK je aktivně přispět k brzkému založení pobočky ECTA v  České republice. ČAKK je také aktivním členem evropské asociace kabelových komunikací ECCA (European Cable Communications Association – www.ecca.be).

Pro další informace, prosím, kontaktujte:

Mozaic
Pavel Svoboda
svoboda@mozaic.cz

Jan Hlaváč
hlavac@mozaic.cz
Tel.: 02 232 1411 nebo 24 89 09 08
www.mozaic.cz

ČAKK
Zdeněk Vaníček
cacc@cacc.cz
Tel.: 02 2414 2570
www.cacc.cz

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .