Axel Springer získal minoritní podíl v POLSATU

O víkendu byly podepsány smlouvy o vstupu německého mediálního koncernu Axel Springer do POLSATU – největší polské soukromé televizní společnosti. Cena za 25,1% akcií byla stanovena na očekávaných 250 mil. EURO. Do konce příštího roku bude na prodej dalších 15-20% POLSATU.

První o tom informovalo pondělní vydání deníku Gazeta Wyborcza, v průběhu dne to potvrdila i oficiální tisková zpráva. Axel Springer finalizoval o víkendu všechna jednání o vstupu do společnosti POLSAT S.A a podepsal s dosavadním vlastníkem Zygmuntem Solorz-Żakem smlouvu o nabytí 25,1% akcií ve společnosti. Transakci, jejíž hodnota dosahuje očekávaných 250 mil. EURO (v závislosti na vývoji hodnoty společnosti do konce roku 2008 se může zvýšit až na 300 mil. EURO), musí ještě schválit polský protimonopolní úřad.


POLSAT S.A je největší soukromou polskou televizní společností. Provozuje plnoformátové kanály POLSAT a POLSAT 2, dva sportovní kanály a jeden kanál zdravého životního stylu. Vstupem do POLSATU Axel Springer naplňuje svoji strategii vstupovat do televizního byznysu na těch trzích, kde má již silnou pozici v tištěných médiích. V Polsku vydává nejprodávanější deník Fakt, letos v létě uvedl na trh konzervativní deník Dziennik. Silnou pozici má rovněž na časopiseckém trhu s polskou mutací časopisu Newsweek a Forbes a několika motoristickými, počítačovými a dětskými tituly. Podle polského tisku chce Springer v Polsku dále expandovat a má zájem mj. o finančnický server bankier.pl a Radio Wawa.


Dalším zájemcem o podíl v POLSATU byla RTL, televizní divize německého mediálního koncernu Bertelsmann. Gazeta Wyborcza rovněž uvedla, že majoritní vlastník POLSATU Zygmunt Solorz-Żak hodlá do konce příštího roku prodat dalších 15-20% akcií. Axel Springer nemá na tyto akcie předkupní právo.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .