Anketa: Budete se o Silvestru dívat na televizi?

radiotv22S blížícím se koncem roku jsme oslovili politiky, novináře a mediální odborníky s otázkou, zda Silvestra stráví před televizní obrazovkou, nebo dají přednost jiné zábavě. Zde jsou jejich odpovědi.

Jindřich Bareš, vedoucí produkce České televize: Mám domů pozvanou společnost, předpokládám, že během dne několik programů shlédneme, večer asi poběží TV jako kulisa, co z toho zaregistrujeme se
uvidí.

Juraj Koiš, redaktor serveru Radioweb.sk: Nebudu se o Silvestra dívat na televizi a pokud ano, tak zřejmě až po půlnoci. Předtím radši upřednostním zábavu někde na náměstí a nebo v kruhu svých blízkých.

Jiří Pittermann, Česká televize: Silvestru nechávám, v očekávání nenadálostí, jež by k němu měly neodlučně patřit, volný průběh. A zároveň se z jakési profesionální posedlosti vynasnažím nepromeškat, kdyby náhodou chtěla překvapit některá z televizních stanic.

Petr Jánský: Ne, už léta jsme s partou na horách a chodíme na běžkách od hospody k hospodě. Na pořady se pak podívám z videa.

Jan Kraus, moderátor České televize: Určitě se chvíli dívat budu a určitě ta chvíle nebude delší než cca 1 hodinu, nebude-li se shodou okolností jednat o nějaký oblíbený film. Na Silvestra mívám ale obvykle špatnou náladu, jelikož mě to plánované veselí deprimuje. Jako většina plánovaných věcí.

Juraj Gerbery, redaktor slovenského deníku SME: Je to právě rok, co jsme se rozhodli, že televizor nemá místo v naší domácnosti. Odpovídám proto bez přemýšlení: Na Silvestra televizi sledovat nebudu.

Jana Dědečková, vydavatelka internetového deníku Virtually: Na Silvestra pravidelně sledujeme program TV Novy, což mě právě loni velice mrzelo, protože jsem přišla o kuriozní novoroční blahopřání režiséra Formana na ČT .

Petr Štěpánek, místopředseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání: Ano. A zcela jistě shlédnu, ať už přímo nebo z videa, podstatnou část silvestrovského programu všech celoplošných televizí. Doufám, že žádná z nich nenaplive podstatné části občanů této země do tváří, jako se to loni podařilo České televizi.

Bohuslav Hubálek, sociolog: I na Silvestra zřejmě zachovám svou tradici. Nerad bych vynechal hlavní večerní zpravodajství stanic Prima a ČT 1, přímým sledováním. TV Nova pak hned po nich, z videozáznamu. Dále třeba dosud nevysílanou detektivku na Primě ( Wolfův revír, atp. ). Ale budu vážit, jestli nedám přednost ČT 2, s pořadem od dokumentaristů BBC, nebo od našich televizních štábů. Ze zvědavosti zkusím, jestli někde není hudební zábava, bez křečovitých řehtátorů a show-women. Mezi ně však neřadím paní Zuzanu Bubílkovou, jakož i pány Kaisera a Lábuse, Ivana Mládka, Miloslava Šimka ….

Lydie Junková: Předpokládám, že něco poutavého nebo aspoň přijatelného bude na ČT2, mrknu se, co nabídne ČT1, dokonce – abych měla nad čím ohrnovat nos – udělám několik skoků na komerci. Třeba na nich bude nějaká pompa, která se odehrávala při oslavě narozenin známé kartářky… Kde byla herecká, pěvecká a jiná esa a političtí papaláši. Určitě projdu i cizí stanice, kde mívají přijatelné programy i v den, jehož oddané či dokonce vášnivé respektování nesdílím. Bavit se takřka na povel, to mne neláká.

Alexander Pícha, šéfredaktor Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu: Místo televize si raději dávám práci s přeposlechnutím vysílání všech dostupných rádií. Na Silvestra se většinou programoví šéfové a moderátoři nejvíc snaží, takže má posluchač v ostce ukázku jejich invence.

Bohuslav Blažek, správa Pražského Hradu: Silvestr je pro mě ztělesněním svátku, který se nedokázal naplnit smyslem. Připadá mi, že lidé toho dne hloupnou, místo aby se rozsvítili. Česká televize všech kanálů pak jim je v tomto hloupnutí vydatnou posilou. Doufám proto, že odolám a jako obvykle zůstanu jen u zpráv.

Barbora Tachecí, moderátorka Rádia Frekvence 1: Rozhodně nebudu.

Alena Páralová, poslankyně (ODS): Možná přes den ano. Ale pouze v tom případě, že se v programu objeví klasický americký film, česká veselohra, opereta, či pohádka (ale ta nesmí být příliš naturalistická a ukřičená).

Miroslav Mareš, bývalý předseda Rady České televize: Nejspíš ne, loni mě televize nepobavila.

Jiří Balvín, generální ředitel České televize: Asi ne, programy České televize jsem již viděl.

Pavol Múdry, generální ředitel slovenské agentury SITA: Ne, plánuji jet na hory lyžovat a hledat relax a klid. K tomu se mi televize nehodí. Budu radši trávit závěr roku příjemně s rodinou v její společnosti. Televize, zejména zpravodajství – a pokud je čas sledovat i zábavu – mám dost během celého roku.

Vladimír Doležal, poslanec (ODS): Budu i nebudu. Otázka je kdy a jaké bude rozhodnutí o prožití Silvestra, které zatím není zodpovězena. Domnívám se však, že po ránu a dopoledne ano, odpoledne a večer příležitostně. O půlnoci určitě ano.

Martin Lengyel, generální ředitel slovenské zpravodajské televize TA3: Ne.

Martin Komárek, šéfkomentátor deníku MF Dnes: Zcela jistě ne.

Miroslav Jandora, společnost Davay: Rozhodně ano, ale ani jedna z nic nebude v českém jazyce.

Jana Malíková, tisková mluvčí Prima TV: Během Silvestra se s největší pravděpodobností na televizi dívat nebudu, protože v končinách, kam se chystám, televize není. Ale protože den předtím budu ještě „v civilizaci“, rozhodně si nenechám ujít „Silvestr v předstihu“ na Primě.

Michal Lobkowicz, poslanec (US): Nebudu, nikdy se na ni o Silvestru nedívám.

Vladimír Bystrov, šéfredaktor týdeníku Strategie: Dívat se nebudu, alespoň ne na silvestrovskou veselici, jestli je otázka míněna takhle. Během dne ale možná nakouknu na nějaký starý film či dobrou muziku. A před půlnocí budu nejspíš klasicky televizi používat jako oznamovatele přesného času.

Jan Mates, reportér týdeníku Redhot: Silvestra budu letos trávit v místě, kde televize není. Tedy, ne že by tam nešel chytit signál, jen tam nemají žádný přijímač. Obecně mám s televizí na Silvestra problém, přes alkoholovou clonu totiž záhy přestávám vidět obrazovku. Vystřízlivět bych snad byl ochoten, kdyby se na ní objevila trojice Čtvrtníček, Steindler, Vávra.

Pavel Svoboda, agentura Mozaic: Na televizi se o Silvestra běžně nedívám, raději trávím tento čas s přáteli bez televize. Pokud bych si měl vybrat některý z TV programů, pak jistě zvítězí ČT 2 s Českou sodou a podobnými pořady.

Mirka Spáčilová, redaktorka deníku MF Dnes: Budu, protože musím. Zpravidla to se mnou vydrží jen náš pes. A na Nový rok má ještě veselejší povinnost něco si o tom myslet.

Hana Mahlerová: Ne, ani náhodou!!!!!

František Malina, mluvčí společnosti UPC Česká republika: Sice s přestávkami, ale budu. Zejména mna ČT a Novu a budu to prokládat surfováním po zbývajících kabelových kanálech.

Jiří Hrabovský, mediální zástupce TV3, a.s.: Ne – a přeji i Vám krásné svátky bez televize…

Miroslav Beneš, místopředseda ODS: Nebudu.

David Jirušek, pověřený vedoucí oddělení PR a Promotion České televize: Ano.

Jiří Hrabák, generální ředitel Rádia Impuls: Spíš na video. Televizní veselice si ponechám až v repríze, určitě se jich dočkáme. Možná někdy zkusím Noc s Andělem – pokud se mi budou líbit živě hrající Buty.

Jan Pokorný, moderátor Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu: K tomu, abych se vůbec mezi svátky díval na televizi, mě mohou přinutit pouze mimořádné události. Vně či uvnitř televize. Ve chvíli, kdy píšu tuto odpověď se zdá, že Usámu bin Ládina nenajdou a ředitelé našich televizí zůstanou na svých místech.

Zdeněk Vaníček, prezident České asociace kabelových komunikací: Ano, budu se o Silvestru dívat na televizi, a to až do 22:00 hodin, kdy, jako každý rok, půjdu spát. Nemám totiž v oblibě plánovité běsnění, respektive cokoli, co je příliš organizované a spojené s tolika tabu, předsudky, pověrami, atd. Nevidím jediného důvodu, proč bych se nemohl, budu-li mít na to náladu a vhodnou společnost, veselit třeba 28. února či 13. května, a proč bych „nemlich“ 31. prosince, bude-li se mi chtít, nešel spát před půlnocí. Na venkov, kde budu, se zatím vymoženosti typu rachejtlí, světlic a dělobuchů moc nedostaly, takže budu na to mít i potřebný klid (doufám). 1. ledna vstanu, jak jsem navyklý, ráno, a budu normálně pracovat. V žádném případě nebudu o nic ochuzen. Apropos – a budu se přitom dívat na televizi.

Petr Koliha, programový ředitel České televize: Silvestr se snažím předem neplánovat a nechat se unášet okolnostmi a přáteli, takže nevím jestli zahlédnu televizi. Program ČT jsem samozřejmě již viděl.

Vlasta Parkanová, poslankyně (KDU-ČSL): Ano, budu se na Silvestra dívat na televizi. Částečně bude můj zájem „profesionální“ coby členky mediální komise a částečně i proto, že nevylučuji, že se mi něco z nabídky bude opravdu líbit.

Zdeněk Šámal, šéfredaktor zpravodajství slovenské televize TA3: Předpokládám, že pouze na TA3 a pouze z pracovních důvodů.

Vojtěch Filip, poslanec (KSČM): Již několik let trávím období Silvestra a Nového roku na horách v Krkonoších společně s rodinou a přáteli. Dávám přednost tedy sportu, zimním radovánkám a posezení u dobrě prostřeného stolu. Televize je v tuto dobu pro mne pouze zdrojem informací, které mne, jako politika, zajímají.

Jiří Pospíšil: Na Silvestra se koukám na televizi chvilkami, většinou běží jako pozadí. Moje terestrická kabelová společnost zkrachovala, takže nyní mám jen ČT1 a 2 a Novu, zato mohu sledovat asi 30 stejně špatných nebo horších satelitních programů. Od televize si žádnou extra zábavu neslibuji. Naštěstí ještě existují živí lidé.

Jaromír Kohlíček, poslanec (KSČM): Ano, budu. Koneckonců – když děti zestárnou, člověk si rád nad staršími krásnými filmy zavzpomíná.

Světlana Navarová, poslankyně (ČSSD): Možná dopoledne na pohádky, jestli nějaké budou. Dívat se na Silvestra večer na televizi mi připadá jako stav krajního zoufalství, když se člověk neumí nebo nemůže bavit jinak.

Vladislav Malát, senátor (ODS): Asi ano, ale nebude to hlavní součást večera a nebude to jen televize česká. Při této příležitosti si dovoluji jako možnou součást některého Silvestra nebo jiné podobné zábavy doporučit starou černobílou hříčku s pány Záhorským a Marvanem „Starý Burgunďan“, která ve své době asi dvakrát právě při příležitosti Silvestra zazářila. I nyní by jistě byla dobře přijata.

Libor Ambrozek, poslanec (KDU-ČSL): Jako už více než 15 let se ani letos nebudu na televizi dívat. Když má člověk možnost být aspoň chvíli s blízkými v klidu, je to ztráta času a někdy i kažení nálady.

Tomáš Kvapil, poslanec (KDU-ČSL): Nebudu, neboť silvestrovský večer trávím s rodinou a přáteli na chatě v horách a sami si vždy uděláme zábavu. Je to tak daleko lepší a zábavnější.

Ladislav Skopal, poslanec (ČSSD): Na televizní silvestrovský program se budu dívat jen zřídka, neboť navštívím o těchto svátcích moje přátele a známé.

Vladimír Mlynář, poslanec (US): Ne.

František Kroupa, senátor (nezávislý, zvolen za KDU-ČSL): Nemyslím, že televize bude můj hlavní, celodenní a jediný silvestrovský program. Určitě si najdu čas na své nejbližší a na delší procházku po okolí bydliště. Téměř s jistotou, pramenící z letitých zkušeností, mohu tvrdit, že silvestrovský večer pro mne neskončí později než v jednu ráno. Nechci se jen okázale rozloučit se starým rokem, ale také důstojně přivítat rok nový. Nevím proč, ale poslední den roku necítím ani nectím jako tu největší příležitost k dlouhému ponocování a oslavě.

Ivan Pilip, poslanec (US): Nebudu. Ještě bych při přepínání programů nejdej Pánbůh chvíli nahodil nějaký „zábavný“ program TV Nova …..

Miroslava Němcová, poslankyně (ODS): Jsem ještě moc mladá. Musím si užívat života. Sledování TV v tento den odkládám až na dobu, kdy budu poloslepá a polohluchá – tedy stanu se ideálním divákem. A ideální partnerkou.

Zuzana Roithová, senátorka (KDU-ČSL): Ne, nebudu se o Silvestru dívat na televizi.

Václav Exner, poslanec (KSČM): Menší část Silvestra asi ano. Budu se snažit, aby opravdu byla co nejmenší. Lepší je potěšení s osobně přítomnými lidmi.

Jan Kasal, poslanec (KDU-ČSL): Silvestra většinou slavím v úzkém kruhu rodiny nebo blízkých přátel. Nepatřím k těm, kteří tráví u televize několik hodin. Ale kvalitní film či zábavný silvestrovský pořad rád shlédnu.

Jaroslav Šula, senátor (KDU-ČSL): Ano, zůstanu letos, poslední den v roce, doma a televizi budeme mít nejspíš puštěnou jako kulisu.Je to den, který dává naší rodině možnost být spolu. V předvečer si s ženou a nejmladší dcerou Katkou uděláme procházku k zasněžené a snad i zamrzlé přehradě. Starší děti již mají své programy, a tak zasedneme ke slavnostní večeři spolu už jen s babičkou. Pokud budeme vybírat z televizní nabídky, bude to nejspíš pěkný český film.

Stanislav Křeček, poslanec (ČSSD): Ne.

Vlastimil Tlustý, poslanec (ODS): Čas v závěru kalendářního roku je pro mne a mojí rodinu ničím nenarušitelným obdobím klidu a aktivního odpočinku. Nepovažuji za nezbytně nutné, aby dobrá pohoda byla vytvářena TV obrazovkou. Silvestrovské televizní pořady je možné shlédnout při jejich opakování.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .