Adrian Sarbu byl jmenován provozním ředitelem CME

Provozním ředitelem společnosti CME byl jmenován Adrian Sarbu. Ten byl dosud v pozici regionálního ředitele zodpovědný za aktivity společnosti v České republice, Rumunsku a na Slovensku. Adrian Sarbu spolupracuje se CME již od roku 1995, kdy se stal vedoucím aktivit společnosti v Rumunsku.

Společnost CME, mj. vlastník provozovatele TV Nova, oznámila ve středu večer jmenování Adriana Sarbu do funkce provozního ředitele (Chief Operating Officer, COO). „Adrian je nejtalentovanější manažer, se kterým jsem kdy pracoval, a jsem hrdý na to, že mohu dnes oznámit jeho jmenování,“ uvedl Michael Garin, výkonný ředitel CME.


Adrian Sarbu spolupracuje se CME již od roku 1995, kdy se stal vedoucím aktivit společnosti v Rumunsku. Před svým jmenováním do funkce COO byl Sarbu v CME regionálním ředitelem se zodpovědností za aktivity CME v Rumunsku, České republice a na Slovensku.


Ke svému jmenování Adrian Sarbu řekl: „Strávil jsem v CME poslední dekádu a vím velmi dobře, jak talentovaný je management, který  řídí naše stanice. Jsem pyšný na to, že s nimi mohu spolupracovat.“ K nejbližším cílům společnosti pak dodal: „CME a lokální managementy se budou i nadále soustřeďovat na zvyšování marží a na rozvoj nových příležitostí nejen na našich současných trzích.“


CME je přední síť televizních stanic působící v šesti zemích Střední a Východní Evropy. Součástí jejího portfolia vlastněných stanic je mimo jiné TV Nova v České republice, Markíza na Slovensku a Galaxie Sport, která působí v obou zemích. Další televizní stanice CME vlastní v Chorvatsku, Rumunsku, Slovinsku a na Ukrajině.Profil Adriana Sarbu
Adrian Sarbu se narodil v rumunském Brašově před 52 lety. Studoval na filmové katedře a stal se filmovým režisérem. Po pádu komunismu působil v Rumunsku jako první porevoluční ministr kultury. Poté, co opustil veřejné funkce, založil v roce 1990 společnost Mediapro, která se vypracovala na jednu z největších mediálních firem ve Východní Evropě s aktivitami v rozhlase, filmové a televizní produkci a distribuci, tiskových médiích a internetu. V roce 1993 založil televizní stanici PRO TV, do níž v roce 1995 vstoupila CME. V roce 2006 se stal regionálním ředitelem se zodpovědností za aktivity CME v České republice, Rumunsku a na Slovensku. Provozním ředitelem (COO) byl jmenován 17.10. 2007.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .