Železný jedná s Kirchem, ale ne o Nově

radiotv22Mediální skupina německého magnáta Leo Kirche by se mohla podílet na rozvoji slovenské televizní sítě Global, do níž nedávno vstoupila Česká produkční invest. Její vstup do Novy ale Železný odmítá.

Německý mediální magnát Leo Kirch by se mohl se svou společností Kirch Group podílet na projektu přeměny slovenské televizní sítě Global na stanici Nova Slovakia. Do Globalu v září kapitálově vstoupila Česká produkční invest, dceřinná společnost servisní organizace TV Nova Česká produkční 2000. Kirchův zájem o Global potvrdil v rozhovoru pro slovenský týdeník Trend šéf Novy Vladimír Železný.

„Máme vynikající profesní a lidské vztahy se skupinou pana Kirche,“ řekl Železný, který podle svých slov informoval slovenskou Radu pro vysílání a retranslaci, že může jménem vedení Kirch Group oznámit jejich zájem úzce spolupracovat na rozvoji TV Global. „Předpokládám, že půjde o spolupráci programovou a formátovou,“ dodal šéf televize Nova. Nevyloučil ani kapitálový vstup Kirch Group do Globalu.

Kirchova mediální skupina ovládá německé komerční televize PRO7 a SAT1. Železný vyloučil, že by se Kirch Group zajímala také o vstup do TV Nova, která v současné době jedná se třemi vážnými zájemci o strategickém partnerství. Podle dostupných informací by jednou z nich měla být společnost Bertelsmann. Mluvčí Novy Martin Chalupský na dotaz RadioTV odmítnul vzhledem k probíhajícím jednáním tuto informaci potvrdit, nebo vyvrátit.

„V této záležitosti se nic nezměnilo. Jednání s několika zájemci stále probíhají. Jejich jména by bylo nekorektní v současnosti sdělovat. Taková je i dohoda s jednotlivými možnými partnery,“ uvedl Chalupský. Nový investor, který by měl získat 34-procentní podíl v blíže nespecifikovaných firmách blízkých TV Nova, se bude podílet na digitalizaci vysílání této stanice a na projektu placených satelitních kanálů Nova 2 a Nova 3.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .