Železnému se nepodařilo zvrátit rozhodnutí amsterodamského arbitrážního tribunálu

radiotv222Hamilton (Bermudy)/Praha 21. října 2002 – Společnost Central Media Entreprises Ltd. (CME) dnes oznámila, že amsterodamský obvodní soud zamítl veškeré nároky Vladimíra Železného, kterými požadoval zvrácení rozhodnutí amsterodamského arbitrážního tribunálu. Tím byl odsouzen k zaplacení částky 27,1 milionů dolarů společnosti CME. Soud zamítl Železného požadavky v plném rozsahu a nařídil mu, aby uhradil náklady soudního řízení.

„Toto rozhodnutí jasně dokazuje, že argumenty Vladimíra Železného nebyly opodstatněné. Snažil se pouze o odklad finančních důsledků arbitrážního rozsudku,“ uvedl Fred Klinkhammer, prezident a výkonný ředitel CME. „Věřím, že žaloba České republiky na neplatnost výroku stockholmského arbitrážního tribunálu bude švédskými soudy rovněž zamítnuta, a že nedotknutelnost mezinárodních arbitrážních procesů bude ve Švédsku zachována stejně jako v Nizozemí,“ dodal Klinkhammer.

Arbitrážní rozsudek z 9. září 2001 shledal Vladimíra Železného vinným z porušení smlouvy o prodeji akcií mezi ním a CME. Arbitrážní tribunál mu nařídil, aby společnosti CME zaplatil částku 23,35 milionů dolarů a úroky. Bez ohledu na toto rozhodnutí mezinárodního arbitrážního tribunálu Železný déle než osmnáct měsíců povinnou částku neplatil. Nedávno však CME na úhradu Železného dluhu obdržela od společností CET 21 a MEF Holding částku 28,9 milionů dolarů. Železnému tak zbývá zaplatit ještě náklady na soudní řízení a dále náklady na výkon amsterodamského arbitrážního rozhodnutí v Rakousku, Francii, USA a v České republice.

Výhrada: Tato tisková zpráva obsahuje informace týkající se budoucího vývoje včetně časování a průběhu arbitrážního řízení. Společnost odpovídá za tyto a ostatní výroky vztahující se k budoucímu vývoji v rozsahu příslušných ustanovení amerického zákona Private Securities Litigation Reform Act z roku 1995. Takové informace zahrnují vývoj a rizika, která nelze přesně předvídat a předpokládat. Budoucí vývoj a faktické výsledky ovlivňující finanční postavení, provozní výsledky a cash-flow společnosti se mohou věcně lišit od stavu popsaného nebo předpokládaného v prohlášeních, která se budoucího vývoje týkají.

Kontakt:
Donath-Burson-Marsteller
Michal Donath
GSM: 0602 222 128
michal_donath@cz.bm.com

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .